Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Niestety pilot jest IR, więc będzie leżał w domu bezużytecznie. U mnie przynajmniej z kamerą nie będzie problemu. Jest oryginalna.
Awatar użytkownika
MotoManiaq
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 cze 2018, o 10:56
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: MotoManiaq »

Panowie, jak prace w temacie, czytałem z wypiekami na twarzy :podziw: :podziw: :podziw: , bo sam mam ciśnienie, zeby mirror linka jakos ogarnąć u siebie. Mam niestety Rx300 z ML audio system i nie mam innego wyjscia zeby przeniesc muzyke/ obraz na ekran mojej navi jak wasz sposob (tez mam kamerke cofania).

Pozdrawiam
Obrazek
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Ponieważ miałem większą trasę w planie (jakieś 3kkm) a doszedłem do tego, że w trybie nocnym nawi z telefonu widać na ekranie samochodu, to postanowiłem zmontować tymczasowo wszystko po to żeby mieć nawi i muzykę z telefonu nawet jeśli trochę po obrazie coś mi sieje. Moduł sprawdził się w trasie świetnie. Teraz wyjąłem go i kombinuję dalej jak się pozbyć zakłóceń na obrazie lub nawet jednego z modulików. Doczytałem, że wszystkie potrzebne sygnały są w VGA (RGB i synchronizacja), tylko synchronizacja jest rozbita na V i H (są też inne opcje ale wydaje się, że u mnie jest właśnie tak). Będę sklecał układzić miksujący te dwa rodzaje synchronizacji w jeden kabelek i kolejne próby. Idzie powoli bo mam mało czasu. Będę się chwalił jak osiągnę sukces.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

W dłuższej trasie jest rewelacja. Widoczność tego ekranu jest o wiele lepsza niż na telefonie.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

No i nie muszę wieźć ze sobą tony płyt albo jakiegoś transmitera FM. Wszystko leci z telefonu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

A dodatkowo się wycisza gdy nawigacja się odzywa.

Więc prawie jak z fabryki :D

Choc przyznam szczerze, że w koło komina rzadko używam.
Awatar użytkownika
MotoManiaq
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 cze 2018, o 10:56
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: MotoManiaq »

Czy w naszych navi (ja mam gen 01) jest zablokowana mozliwosc odtwarzania Video podczas jazdy? trzeba odblokować?
Na stronie ruskich znalazłem posta z info jak odpalic Mirabox w lexusie, powiedzcie czy ten kabel i Mirabox z Aliexpress wystarczy do cieszenia sie telefonem na ekranie nawigacji?

https://club-lexus.ru/forum/viewtopic.p ... 5&start=30

Rozumiem, ze bylaby potrzebna jeszcze kwestia przełącznika na obsluge np. klimy, komputera itp / mirabox ?

Szerokosci :hobby:
Obrazek
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: Miłosz »

Mam pytanko w nowym aucie mam stacje multimedialna, za dużo kombinować nie mogę bo auto na gwarancji więc mam pytanie czy mając wyjście a/v mogę w jakiś sposób adapterem czy czymś podobnym połączyć to z telefonem, tak aby ekran telefonu przesłać na system multimedialny ? Czytałem coś o raspberry pi, ale to za duża kombinacja, chyba że łatwiej się nie da.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Mirabox ma wyjście av więc można w ten sposób.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

To zależy który. Mój na tylko d-sub i HDMI. Zwróć uwagę jakie ma wyjścia w razie zakupu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości