[IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rleon
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2014, o 16:34
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: rleon »

trzasnęła mi szyba czołowa w trasie i trzeba by pomyśleć o wymianie, stad pytanie co kupić?
org podgrzewana droga potwornie
co do używki jak wyglada sprawa z dawcą z Anglii?
wiem że podłączenie ogrzewania jest z drugiej strony i trzeba to przedłużyć (da się wogóle to jakoś zrobić???)
nie chciałbym bym z ogrzewania rezygnować chyba że uważacie w IS200 mało przydatne bo jeszcze wspólna zima przed nami dopiero :)
Awatar użytkownika
miszasms
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2013, o 07:50
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: miszasms »

Ja bym sobie używkę z angola darował. Wycieraczki pracują w przeciwnym kierunku, więc i powierzchnia szkła będzie zupełni inaczej zużyta co będzie przekładać się na komfort jazy czy to w deszczu czy tez w słoneczny dzień. Fakt zakup nowej szyby nie jest tani tym bardziej oryginału. Jednakże szyby renomowanych producentów jak np PILKINGTON nie odbiegają od standardów a tak naprawdę nie posiadają tylko oznakowania marki "LEXUS". Co do podgrzewania w szybie jest ono tylko na wycieraczki i słupek kierowcy ( w przypadku założenia szyby od angola słupka pasażera) jednakże na pewno szybciej pozwoli nam na oczyszczenie szyby ze szronu.
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: zack »

Mam bardzo podobny problem z szybką. Jakiś kamyk strzelił mi w przednią szybę, powstało małe ognisko pęknięcia. Zastanawiam się czy doraźnie byłaby opcja zabezpieczenia, aby pęknięcie nie postępowało?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: rafiq2144 »

Co do szyby z anglika to ja mam zalozona i zadnych problemow ze zuzyta powierzchnia nie mam. Ladnie elegancko wszystko widac, niezaleznie od warunkow. Co do ogrzewania to po prostu odcialem przewody kawalek przed kostka, dolutowalem dluzsze, zaizolowalem to, wpialem i dziala. To bylo jakies 15 minut roboty moze. Jak masz w okolicy angola na czesci i ma ladna szybe to mozesz brac bez problemu.
Co do tych ognisk to najlepiej podjechac do jakiegos warsztatu zajmujacego sie tym, bo z tego co ustalilem, jak pekniecie jest relatywnie male i nie dotyka krawedzi szyby to powinno sie to dac ogarnac, ale zawsze najlepiej, jak spec to oceni.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: tekro »

Dużo zależy od samego pęknięcie, jego charakteru. Teoretycznie można to zabezpieczyć i jeździć dalej. Dlatego zawsze powtarzam, że warto kupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie tylko na szyby, bo jednak odpryskiem można zawsze dostać, natomiast później nie ma winnego i trzeba samemu płacić za wymianę. A koszt ubezpieczenia nie jest jakiś przytłaczający. Do kilkudziesięciu zł. Proponuję rzucić jeszcze okiem tutaj.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, o 10:28 przez tekro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: tomcio105 »

rafiq2144 pisze:Co do szyby z anglika to ja mam zalozona i zadnych problemow ze zuzyta powierzchnia nie mam. Ladnie elegancko wszystko widac, niezaleznie od warunkow. Co do ogrzewania to po prostu odcialem przewody kawalek przed kostka, dolutowalem dluzsze, zaizolowalem to, wpialem i dziala. To bylo jakies 15 minut roboty moze. Jak masz w okolicy angola na czesci i ma ladna szybe to mozesz brac bez problemu.
Co do tych ognisk to najlepiej podjechac do jakiegos warsztatu zajmujacego sie tym, bo z tego co ustalilem, jak pekniecie jest relatywnie male i nie dotyka krawedzi szyby to powinno sie to dac ogarnac, ale zawsze najlepiej, jak spec to oceni.
Cieszę, się że ta szyba ode mnie dalej Ci się dobrze sprawuje :)

Tak jak Rafał wyżej opisał.. Z anglika to jedyne co to trzeba wiązkę pociągnąć.. Wszystko zależy jak dużo jeździsz, w jakich warunkach i na ile liczysz, że ta szyba będzie Ci służyć..
Zgodzę, się też z kolegą wyżej, mimo, że nie posiadam tego ubezpieczenia ale pewnie warto wykupić na szyby.. Dużo to nie wyjdzie, a zawsze człowiek spokojniejszy i mniej problemów jak kamyczek lub seria kamyczków uderzy...

Co do tego zabezpieczenia to w jaki sposób to się niby da zabezpieczyć, żeby dalej odprysk/pękniecie nie poszło?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] wymiana zakup przedniej szyby

Post autor: rafiq2144 »

Majstry pekniecie jakby rozwiercaja na koncach, zeby to zabezpieczyc przed pojsciem dalej, a potem zalewaja zywica. Tylko ze to w zakladach sie robi, ja bym przy szybie niczym nie majstrowal :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości