Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Raptor
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Raptor »

bulikcbr pisze:
Raptor pisze:Od siebie dodam, że miałem objawy dokładnie takie jak inni w tym temacie - myszkowanie, podążanie za koleinami, wrażenie niestabilności przy większych prędkościach. Luzów na tulejach maglownicy nie ma.
Dziś po założeniu zimówek (poprzednie opony z przodu były łyse) oraz zrobieniu geometrii/zbieżności, wszystkie problemy jak ręką odjął - prowadzi się świetnie.
Raptor nie ma to jak kupić dobre auto prawda?Aczkolwiek zbieżność powinna być dobra
A prawda prawda :) takie rzeczy to na szczęście tylko drobiazgi. Sprawdzę latem na nowych oponach z przodu.
ravenboy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2016, o 10:25
Model Lexusa: GS450h mkIV
Skąd:: Sanok
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: ravenboy »

Chciałbym odświeżyć nieco wątek w związku z walką którą czyniłem z moim IS300 i myszkowaniem po drodze.
Finalnie przyczyną okazał się luz na pierwszym krzyżaku ( tym od ustalania wysokości kierownicy).
Niestety po demontażu kolumny okazało się że nie jest to typowy krzyżak ale pewien rodzaj ślizgu tworzywowego zbudowany z 2 części między którymi uklepała się sprężynka ( kasująca luz).
Wymiana sprężynki na mocniejszą załatwiła sprawę .
Niestety dostać się tam jest trochę ciężko bo trzeba zdemontować całą kolumnę kierowniczą
W szczególności elementy które zaznaczyłem w kółku czerwonym ( osłonę przegubu) a następnie sam przegub - kółko zielone.
is200.jpg
is200.jpg (20.06 KiB) Przejrzano 1657 razy
spalecie
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 08:43
Model Lexusa: is200
Skąd:: Bochnia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: spalecie »

A powiedzcie mi?. Czym to wpracowujecie te tuleje, do magla? Jeśli by tam miały pójść poliuretany?.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: endrju1 »

Nawet żółte poliuretany da się wprasować śrubą z gęstym zwojem.
Co do myszkowania, to warto sprawdzić stan tulei tylnych wózka, u mnie to one na dołeczkach sprawiają że masz odczucie jak by lekko uciekał na boki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości