Myszkowanie IS-a

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Damian87 »

carsik pisze:nie trzeba
mam już tuleje, pokazałem je mechanikowi i twierdzi żę trzeba wyciągnąć maglownice bo tuleje te są wprasowywane, za robotę powiedziął mi 150pln-ów :szok: na pewno da się wyjąc stare i włoży nowe tuleje bez wyciągania magla?
Możę szukać innego mechanika?...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

nie wiem ile razy to robiłem więc raczej wiem co piszę.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
zgooras
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2013, o 00:47
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakoff
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: zgooras »

koledzy, gdzie mozna kupic cos sztywniejszego niz ori gumy mocujace magiel? GT4 nie posiadaja
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Yarecki »

zgooras pisze: GT4 nie posiadaja
Dziwne bo posiadali.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: Myszkowanie IS-a

Post autor: Damian87 »

carsik pisze:nie wiem ile razy to robiłem więc raczej wiem co piszę.
Miałeś rację:) ogarnąłem to ze znajomym na jego patencie, może godzina roboty :)
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: adamovicius »

Orientuje się ktoś ,czy podczas ruszania kierownicą na boki(szybkie krótkie ruchy) maglownica powinna chodzić na gumkach?
U mnie dosyć luźno lata ,jest jakieś 2mm luzu na oko,Diagnosta nie wie czy powinien być taki luz bo pierwszy raz widział takie auto :D
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: j0hnDEER »

auto myszkuje powyżej 140 a najgorzej w okolicach 180 też mam problem ze znalezieniem tych gum . Magiel sie rusza na boki tylko nie wiem czy wynika od z faktu że tuleje są gumowe i zawsze coś tam sie będzie ruszał czy po prostu z luzu na tulei


zawsze można włożyć solidy :]

http://shopfigs.com/v1/index.php?route= ... duct_id=54

a jak się zna ogarniętego tokarza to wystruga
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: carsik »

Magiel się rusza bo tuleje są stare jak węgiel. Poliuretan wcale nie był plastikowy. Są różne stopnie twardości poli tak jak i gumy zresztą. Wystarczy włożyć dwie nowe gumowe tuleje i będzie ok. Do tego trzeba zrobić należycie geometrię przy okazji sprawdzając amorki i cieszyć się jazdą jak po szynach.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: adamovicius »

Dzisiaj lepiej się temu przyjrzałem.Luz jest podczas bujania kierownicą,około 1mm. Ogólnie maglownica ciasno siedzi na tulejkach,ręcznie nie da się wykazać tego luzu(szarpiąc za drążek)
Czy taki luz może być przyczyną bujania kierownicy przy 80km/h?
Dodam ,że przy hamowaniu się nasila,biorę pod uwagę też hamulce,ale objawy są dziwne bo raz się pojawiają ,a raz nie.Wydaje mi sie ,że zależy to od stanu nawierzchni.Na idealnie równej drodze zaczyna bujać przy 80km/h,a na lekko popękanej mogę jechać 100 i nic nie czuć.
Ma ktoś jakiś pomysł na to?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Myszkowanie IS-a

Post autor: Yarecki »

carsik pisze:Magiel się rusza bo tuleje są stare jak węgiel. Poliuretan wcale nie był plastikowy. Są różne stopnie twardości poli tak jak i gumy zresztą. Wystarczy włożyć dwie nowe gumowe tuleje i będzie ok. Do tego trzeba zrobić należycie geometrię przy okazji sprawdzając amorki i cieszyć się jazdą jak po szynach.
Carsik zestaw tulei do is200/is300 na magiel potrzebny - jesteś wstanie to załatwić :?: czy is MKI i GSMKII różnią się pod względem tych tulejek i obejmy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości