[LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

[LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: laredo »

Witajcie. Wymieniał ktoś tłumiki w LS'ie ? Pytałem o zamienniki w wielu sklepach lecz nie wiadomo dlaczego nikt nie produkuje takowych. Używki z alle nie wchodzą w grę, więc trzeba coś podebrać. Z tego co się już dowiedziałem to pierwsze za środkowym zbiorczym będą pasowały od Renault Laguna II z jakimś tam 2 litrowym silnikiem. A co z resztą ?
Kolejne moje pytanie to katalizatory. Mogę je zdemontować całkowicie czy pojawi się coś na desce ?(chcę je zastąpić jakimś przelotowym) Jakoś i tak nie wierzę że po 19 latach katalizatory działają i że przez ten czas ktoś je wymieniał.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: maniek_ls400 »

A co się tłumikom stało ? Jeden z moich LS400 miał 17 lat i wydech był jak dzwon. Katy sprawdza się najlepiej na stacji diagnostycznej za ustawowe 14PLN (z VAT) a nie przez www ;P
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: laredo »

Nie wiem co im się stało. Przerdzewiały, są nieszczelne. Bardzo nieszczelne heh. Największa tragedia jest na kołnierzu łączącym katalizatory z rurami.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: janasek »

Tłumiki dorobi Ci jakiś lepszy fachman, nie kombinuj nic od francuzów, ja mam przynajmniej jednego takiego, dobierze wszystko i do tego zrobi na poczekaniu.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: laredo »

Ale te tłumiki co ja chcę kupić nie są orginalne tylko jakieś polskie. Kiedyś miałem Jeepa Cherokee (stąd mi pozostało laredo) koleś założył mi tłumiki i powiem wam że topienie w wodzie, okłady z błota czy śniegu.... nie ruszyły przez dwa lata tłumików. Były szczelne i nie rdzewiały. Myślę że tu też wytrzymają. Muszę jednak jechać i pogadać z nim co o tym sądzi. Najbardziej martwią mnie te katalizatory. Jak nie to znalazłem jakieś po 300 zł na alle Magnaflow - może te mi przerobi.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: tofex »

Ja kupiłem na allegro komplet na zaś w całkiem dobrym stanie. W sumie 5 "puszek" za 450 pln. Zamienników nie ma niestety. Moje podobnie jak pisał maniek, też mają 17 lat, ale nie ma w nich nieszczelności. Jeśli masz problemy z połączeniami, można dorobić nowe flansze, lub wyciąć je całkiem i pospawać na stałe ( wariant ekonomiczny). Na jakiś czas rozwiąże to problem. Co do katalizatorów to moje mają 300 kkm i działają swietnie po prawie 200 kkm na gazie. Na PB i na LPG spaliny idealne, nie mówiąc już o blokowaniu przepływu- przynajmiej nic nie czuje.
Awatar użytkownika
tomek233391
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 19:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: tomek233391 »

Witajcie! Czy wiecie może czy do UCF10 będzie pasował tłumik środkowy z UCF20?
Moja jedna pucha była gdzieś uderzona/zachaczona w Szwajacarii i jest dziura w obudowie plus ruda...
Dziękuje za info i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ziemniak
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2017, o 09:12
Model Lexusa: LS400, LS460
Skąd:: Whitestock
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: ziemniak »

Tłumiki są jak dzwon, ale rdzewieją/kruszeją same łączenia. Mam to samo, ale myślę, że pierwszy lepszy spawacz ogarnie dospawanie nowych flansz do starych tłumików (będę ogarniał niedługo, dam znać :P )
Awatar użytkownika
tomek233391
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 19:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [LS400] pytanie o tłumiki oraz katalizator

Post autor: tomek233391 »

Łączenia już ogarnąłem, ale tutaj na puszce to mam ewidentnie uszkodzenie mechaniczne.
Ok to daj znać, bo jakoś nie ma za dużo zaufania do fachowców. Dzięki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości