Kluczyk i jego dorobienie..

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
bany
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 05:24
Model Lexusa: is200 AT
Skąd:: śląsk/dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: bany »

Alex200 pisze: BTW turkus to dziewczyna:)
Wiem ;)

Dostałem tylko jeden kluczyk, ma 3 przyciski, więc wg twojego opisu to master. Choć tak naprawdę to mam już 3 kluczyki, ale 2 połamane, i tylko jeden cały z elektroniką. Interesuje mnie kwestia zablokowania/uszkodzenia immo, gdyby coś poszło nie tak to czy coś się nie poprzestawia.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: ghostmateus »

Gdybym kupił coś takiego http://allegro.pl/kluczyk-pilot-obudowa ... 59742.html i chciał przełożyć tylko środek kluczyka to powinno wszystko hulać?. Bo u mnie tylko plastik lekko pękł tuż przy grocie, mam 3 kluczyki do swojego lexa dwa z przyciskami a jeden bez.
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Odp: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Alex200 »

W procedurze kodowania immo są 2 etapy - kasowanie obecnych kluczyków i dodawanie kolejnych. Przy samym dodawaniu nowego kluczyka na pewno nic nie spartolisz, ale nie wiem po co jest w ogóle ten pierwszy etap. Ja niestety mam tylko slave'a i nie chciał mi w ogóle wejść w tryb kodowania.
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Odp: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Alex200 »

ghostmateus, bedzie hulalo pod warunkiem, że przelozysz też kostkę immo (bez niej będziesz miał pilota bez możliwości odpalenia)
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: KamKraw »

ghostmateus pisze:Gdybym kupił coś takiego http://allegro.pl/kluczyk-pilot-obudowa ... 59742.html i chciał przełożyć tylko środek kluczyka to powinno wszystko hulać?. Bo u mnie tylko plastik lekko pękł tuż przy grocie, mam 3 kluczyki do swojego lexa dwa z przyciskami a jeden bez.
Witam miałem taki sam problem, wystarczy że przełożysz elektronikę ze środka i dorobisz grot w punkcie dorabiania kluczy. ja kupiłem tę obudowę http://allegro.pl/obudowa-kluczyk-klucz ... 06500.html + 40zł dorobienie grota. :ok:
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Odp: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: turkus »

bany pisze:Zapytałem czy jakbym przyniósł mu używaną elektronikę to czy da radę przeprogramować to stwierdził, że nie ma takiej możliwości, bo te immo są jednorazowe - raz zaprogramowane nie dają się zmienić. Dlatego mam pytanie do tych kluczyków używanych z allegro - jaka jest szansa, że przeprogramowanie wg instrukcji turkus'a się nie uda i rozwale sobie komputer/immobilajzer, tak, że nawet stary kluczyk nie będzie działał? :)
Nieprawda, wszyscy tu kupują używane klucze na Allegro i je programują. Grunt, żeby ta elektronika i pestka od immo w używanym kluczu, który nabędziesz, była sprawna.
bany pisze: Dostałem tylko jeden kluczyk, ma 3 przyciski, więc wg twojego opisu to master. Choć tak naprawdę to mam już 3 kluczyki, ale 2 połamane, i tylko jeden cały z elektroniką. Interesuje mnie kwestia zablokowania/uszkodzenia immo, gdyby coś poszło nie tak to czy coś się nie poprzestawia.
Nic się nie martw, nie usuniesz tego klucza, z którego kodujesz, i nic się nie stanie z immo - w razie niepowodzenia kodowania innych kluczy nadal będziesz mógł używać tego, z którego rozpocząłeś procedurę.
Alex200 pisze:W procedurze kodowania immo są 2 etapy - kasowanie obecnych kluczyków i dodawanie kolejnych. Przy samym dodawaniu nowego kluczyka na pewno nic nie spartolisz, ale nie wiem po co jest w ogóle ten pierwszy etap. Ja niestety mam tylko slave'a i nie chciał mi w ogóle wejść w tryb kodowania.
Jak zgubisz klucz albo ktoś Ci go ukradnie to lepiej wykasować inne klucze i zaprogramować sobie na nowo tylko te, które masz, inaczej ryzykujesz, że ktoś Ci bezproblemowo buchnie auto ;) Jak tego nie potrzebujesz, to po prostu pomijasz ten etap i przechodzisz od razu do kodowania nowych kluczy.

A próbowałeś jeszcze raz tak, jak Ci pisałam - nie czekać tak długo, jak tam jest napisane, tylko żwawiej to wszystko robić? Pamiętam, że mój też marudził i nie chciał wejść w tryb kodowania na początku, ale potem cała zabawa zajęła 5 min (immo + centralny).
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Alex200 »

Próbowałem.. Zwróciłem uwagę na to, że trzeba to robić szybko już przy kodowaniu pilota do centralnego. Ale niestety..
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: k0zz »

Podobny temat tylko trochę w inna stronę.

Mam 2 kluczyki które mam bez problemu odpalają samochód i otwierają samochód z pilota.
Niestety nie mogę nimi otworzyć drzwi manualnie, w sensie włożyć kluczyk do zamka i przekręcić go.

Mam jeden dodakowy kluczyk którym nie odpalę samochodu ale mogę nim manualnie otworzyć drzwi.

Pytanie co zrobić, żebym mógł otwierać drzwi manualnie tymi 2 kluczykami, które uruchamiają samochód i otwierają samochód z pilota.

Spec od takich spraw powiedział mi że to nie kształt grotu otwiera zamek tylko kod w kluczyku.
Była wymieniana albo stacyjka albo zamek.
Powiedział, że może mi przekodować zamek tak, że te 2 kluczyki do odpalania samochodu, będą również otwierać manualnie drzwi - 50 zł.
Czy to prawda ?
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Alex200 »

Bzdura. Kupiłem surowy grot z pilotem na allegro i po docięciu otwiera samochód zarówno mechanicznie jak też z pilota. Także pewnie musiałbyś kupić 2 surówki, dociąć, przełożyć elektronikę i kostę immo i bedziesz miał pełnosprawne kluczyki.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: k0zz »

Alex200 albo niezrozumiale napisałem albo nie przeczytałeś dokładnie.

Mam dwa kluczyki którymi uruchamiam samochód i otwieram drzwi z pilota. Nie mogę nimi tylko przekręcić zamku w drzwiach.
Mam 1 dodatkowy kluczyk którym nie uruchomię samochodu ale przekręcę zamek w drzwiach.
Kluczyki różnią się grotem.

Wniosek z tego że albo zamek, albo stacyjka była wymieniana.

Pytanie jest następujące: Co działa na otwarcie zamka kluczykiem - kształt grotu czy kod immo w kluczyku.
Gość twierdzi że kod immo w kluczyku, a mi coś się w to nie chce wierzyć i moim zdaniem kształt grotu.

Tak dla informacji - ASO za nową stacyjkę + zamek w drzwiach + komplet kluczy chce 3200 PLN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości