czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: ArtIS »

Nie ma wpływu na auto ale wiesz dostajesz czerwony wykrzyknik i check system na komputerze co moze denerwować. Dodatkowo cały czas swieci sie pomarańczowa ikona od opon.
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Czujnik ciśnienia opon przydaje się bardzo jak sie jezdzi na runflatach. Zona kiedys by sie nie zorientowała, wrocila z pracy i mowi kontrolka od opon sie pali ale nie mam flaka. Ide do auta a jedna opona teoszke bardziej ugieta, okazalo sie ze przebita, gdyby nie czujnik to pewnie jezdzila by tak az felga by poszla.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: ArtIS »

W tym wypadku tak ale ja nie mam ani nie planuje tego typu opon wiec dobrym pomysłem jest odłączenie.
Ktoś na forum kojarzy czy to prosty zabieg?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: adamsky73 »

Ciśnienie w oponach ma kluczowy wpływ na szybkość ich zużycia więc nie jestem przekonany czy to taki mało ważny bajer. O bezpieczeństwie nie wspomnę. Różnicy pół atmosfery na jednym kole nie zauważysz optycznie a różnica w zużyciu i w prowadzeniu ogromna. I nie zawsze przebijasz koło i to widzisz. Ja już 2 razy miałem w przednich kołach jakieś wredne wkręty i spadek ciśnienia był raptem 1 PSI dziennie więc bym się pewnie zorientował przy poziomie 0,5 atmosfery. A tak rzut oka na wyświetlacz komputera i od razu wiem co się dzieje. Dodatkowo fajnie wiedzieć czy ma się napompowane koła do prędkości autostradowych czy nie. Ale pewnie nikt z Was i tak nie dopompowuje do jazdy powyżej 160 km/h, nie? Bo "kiedyś się tego nie robiło". Tylko że kiedyś 200 km/h przekraczały tylko auta marzeń, a teraz da się to wycisnąć z byle kompakta
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: Pe_pe »

adamsky73, tylko ty nie wiesz, bądź nie pamiętasz, ze w ls-ie podawane są dokładne wartości ciśnienia (nawet w zapasie). Natomiast w is i gs jest tylko kontrolka wskazująca problem z ciśnieniem. Nie wiem przy jakich wartościach sie dokładnie załącza.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: adamsky73 »

Serio? To niezły szajs z oszczędzaniem na wyświetlaczu. Niby masz czujnik a i tak trzeba sprawdzić ciśnienie w oponach...
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: ArtIS »

Nic nie pokazuje. System 0-1: jest problem lub go nie ma.
Stad moja niechęć do tego "bajeru"
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: LinkPL »

Mam czujniki i już kilka razy dostawałem sygnał, zawsze w odpowiedniej chwili ... także jak działa to jest ok. Nie lubie drutów i wymontowywanie tego jest właśnie drutem, bo wlaściciela stać 50k na zakup samochodu, a nie stać go 1k żeby w nim wszystko grało jak trzeba ...

Wniosek niech sobie każdy wyciągnie sam ... :-)

Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: ArtIS »

A to akurat brednie. Nie ma sensu wywalać 1000zl na jakieś graty i tu nie chodzi o to czy kogos stać czy nie. Zwyczajnie chodzi o rozsądne gospodarowanie a 1000zl na czujniki to przegięcie.
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Post autor: Kozio_1986 »

Witam,

Czy ktoś montował u siebie czujniki uniwersalne do Lexusa GS300 MK3 jak te? http://allegro.pl/4x-czujniki-cisnienia ... 29779.html
W jednym komplecie mam oryginały, a do drugich bym chciał dokupić, ale nie widzi mi się wydawać 2000PLN w ASO.
Według tej aukcji czujniki są zaprogramowane, czyli powinny działać po samym włożeniu.

Jeśli nawet nie byłyby zaprogramowane od razu, można to zrobić programem Toyota TechStream?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości