[SC300]problem z hamulcami

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[SC300]problem z hamulcami

Post autor: Ralfx »

To że hamulce sie zapiekają to już oczywiste. Trzeba zregenerowac zacisk i modlić sie żeby sie nie prędko zaczęło powtarzać.

Jednak tym razem mam inny problem. Mianowicie hamulec bierze raz tak raz inaczej tzn. pierwsze hamowanie bierze ok, jak za pare sekund znowu naciskam hamulec to łapie przy podłodze, tak jest od wczoraj. Nie miałem czasu zajrzeć do auta. Czy ktoś ma może jakies pomysły gdzie leży przyczyna?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: hydrant23 »

zawsze przed jazda hamulec wpada pod podloge gdy odpale po postoju cos bzyczy spod maski - kompresor ktory laduje cisnienie do wspomagania hamulcow co mozna zauwazyc poniewaz sie pedal hamulca podnosi ,po kazdym hamowaniu mocnym rowniez slychac ciche bzyczenie no i co jakis czas tak jest, wiec byc moze jakies rozszczelnienie tego ukladu???
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: Ralfx »

Sprawdzałem i płyn hamulcowy jest i nie ubywa. Ciężka sprawa. Chyba że to może jakiś błąd ABS (dostałem też taką podpowiedź). Rozważam kupno złacza OBD2. Może sie przydać na dłuższą mete
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: janasek »

Hej. :) Złącze sie może faktycznie przedać. A do czego jeszcze pasuje takie złącze, tylko do SC?

Co do hamulców. Być może albo pada servo, albo zaczyna się sypać pompa hamulcowa? Może być też jakaś nieszczelność, wystarczy że gdzieś jest na prawdę drobna dziurka i bardzo powoli ubywa płynu. Sprawdzaj dokladnie przez najbliższe dni być może coś zauważysz. Przy servo też jest taki zaworek (działający w obydwie strony) i się lubi czasami zatykać, może wystarczy wyczyścić. Nie jestem mechanikiem, ale Ty Ralfx studiujesz budowę maszyn wiec pewnie masz wszystko oblatane. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: Ralfx »

Niestety nie tak do końca wszystko. Gdybym skończył technikum samochodowe było by znacznie łatwiej, ale mądry polak po szkodzie.

Musze najpierw sie dostać na kanał żeby wszystko obadać bo nie mam własnego. Już widze że nikt na opis nie wie więc pozostaje szukać. Najgorzej było przy pirwszym takim hamowaniu kiedy to sie zaczęło bo prawie w ludzi na pasach wleciałem ze zdziwienia, ale teraz to juz przywykłem i moge jeździć
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: tomekb »

mysle zebys sprawdził tez tłoczki czy sie nie blokuja ja tak miałem u siebie trzeba bylo je papierkiem przeczyscic własnie nie zawsze brał tak samo nieszczelnosc w ukladzie łątwo sprawdzic czy plynu ubylo amoze trzeba je odpowietrzyc mogła gdzies sie woda dostac
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: Ralfx »

blokuja sie także, ale to chyba nie jest to hmmm wtedy by oznaczalo ze przejechalem 250km na zacisnietym tłoczku :P w ogóle to mam pewien plan jak raz na zawsze pozbyć sie problemow z hamulcami w SC - swap od supry twin turbo ale nie bardzo na to kase widze teraz :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: tomekb »

Nie wiem jak supra twin turbo ale wiem ze zwykla supra ma pododbne do is
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: legato97 »

Tez to mialem zaraz po kupnie, w obu z przodu, najpierw naprawione byly, ale na krotka mete to pomoglo, skonczylo sie wymiana obu zaciskow i teraz smiga piknie
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC300]problem z hamulcami

Post autor: janasek »

Ralfx zrób to jak najszybciej by nic przykrego się nie stało. Supra Twin Turbo ma większe hamulce (większe tarcze i inne klocki ) i dlatego nic takiego się nie dzioeje w SC. Chyba :)

A czy to aby na pewno pasuje do SC300? Wiem że amorki są takie same jak w Suprze ale czy hamulce? Może...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości