Wyciek płynu hamulcowego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
sx200293
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 mar 2020, o 16:31
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Nieuwe Niedorp
Kontakt:

Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: sx200293 »

Witam. Postanowiłem opisać tutaj swój problem z wyciekiem płynu hamulcowego. Posiadam Lexusa IS250 2007 r. I jakieś dwa tygodnie temu zapaliła mi się kontrolka od hamulca pierwszy raz. Dolalem płynu do pełna i po jakimś tygodniu znowu to samo. Stwierdziłem że gdzieś jest wyciek. Udałem się do mechanika który po oględzinach auta stwierdził że nigdzie nie ma żadnego wycieku oraz że jedyną możliwość to pompa. Ze względu na to że codziennie dojeżdżam autem do pracy nie mogę sobie pozwolić na to żeby auto stało w naprawie przez kilka dni więc zastanawiam się czy od razu nie zamówić pompy i udać się tylko na wymianę. Co o tym sądzicie? Mogę w jakiś sposób jeszcze sprawdzić co może być przyczyną wycieku?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: DaSt »

Ile musiałeś uzupełnić tego płynu? Czy wyczuwasz spadek skuteczności hamowania? Czy wypada pedał hamulca po wciśnięciu? Może różnica którą uzupełniasz wynika że ścierających się klocków hamulcowych? Jeśli mechanik nie stwierdza wycieku ta raczej go nie ma.
sx200293
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 mar 2020, o 16:31
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Nieuwe Niedorp
Kontakt:

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: sx200293 »

Przez tydzień wlewam jakieś 200 ml więc gdzieś ucieka. Co do skuteczności hamowania to zdarzyło mi się raz gdy zbiorniczek był już pusty, wtedy pedał opadał i ledwo hamowało. Dolewam płynu do pełna i po 3 dniach zapala się kontrolka że zeszło poniżej minimum. Mechanik stwierdził że spróbuję się dostać do pompy bo jest to jedyna opcja a zależy mi na czasie ponieważ w Holandii gdzie mieszkam taka pompa to koszt ok 350 euro.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: daniel1978 »

Płyn wycieka z pompy i wylatuje do serwa można kupić same uszczelniacze, nie wiadomo jak zachowa się serwo po czasie gdy bylo w kontakcie z plynem
sx200293
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 mar 2020, o 16:31
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Nieuwe Niedorp
Kontakt:

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: sx200293 »

Myślisz że wymiana pompy załatwi sprawę? Jestem dość zielony w tym więc z góry sorry za pytania. Dzięki za zainteresowanie tematem.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: daniel1978 »

IS miał kampanie na pompy hamulcowe, i wyglądało to tak że jeżeli pompa nie ciekła wymieniano zestaw uszczelnień, jeżeli wyciek już się pojawił wymieniano pompę razem z serwem. Możesz uszczelnić pompę ale płyn z serwa trzeba by usunąć bo jest żrący.
sx200293
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 mar 2020, o 16:31
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Nieuwe Niedorp
Kontakt:

Wyciek płynu hamulcowego

Post autor: sx200293 »

Czy ktoś orientuje się gdzie dostanę pompę hamulcowa?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości