Problem z radiem i spalanie wg komputera

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Xenomorph
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2019, o 08:08
Model Lexusa: Lexus GS 300 mk2
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Problem z radiem i spalanie wg komputera

Post autor: Xenomorph »

Siemka,

Od niedawna posiadam Lexusa GS 300 mk2. Jeszcze nie chwaliłem się nim na forum, ale pewnie wkrótce to zrobię.

Ale do rzeczy. Mam transmiter do radia Roidmi 3s. Używałem go w poprzednim samochodzie i działał świetnie i w końcu postanowiłem, że czas sprawdzić to w Lexusie, by posłuchać własnej muzyki. Zainstalowałem go, ustawiłem domyślną częstotliwość 96,4, połączyłem się z telefonem i wszystko gra, muzyka leci. Problem w tym, że muzyka z telefonu gra przez jakieś 5 sekund, a potem radio automatycznie zmienia częstotliwość w poszukiwaniu stacji radiowych. Wciskanie na ekranie AF i innych opcji niewiele pomaga, bo też po paru sekundach od uruchomienia muzyki na 96,4 radio samo zmienia częstotliwość. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Rozwiązanie pewnie jest proste, ale proszę o jakąś podpowiedź.

Zauważyłem ostatnio także inną rzecz, otóż komputer moim zdaniem źle pokazuje spalanie bieżące i średnie. Jakiś czas temu było dobrze, tzn. przy braku gazu oczywiście wskazywał 0/100, a przy dodawaniu gazu podskakiwało chwilowo do 15-30, zależy jak dużo gazu dodałem i można było ładnie sobie to równoważyć, wszystko było ok. Od jakichś 2 tygodni komputer ześwirował i wskazuje mi bardzo wysokie zużycie paliwa przy nawet lekkim dodaniu gazu, a przy mocniejszym to już podchodzi i po 60-80l/100. Gdy całkowicie odpuszczam gaz - nie schodzi praktycznie w ogóle do zera, tylko zatrzymuje się gdzieś w przedziale 2-6 l, ale to zależy, bo jest różnie. I lekkie dodanie gazu, cyk 50 litrów. Sprawdziłem realne spalanie, oczywiście mniej więcej, no bo w głowie komputera nie mam, ale jak miałem prawie pusty bak zatankowałem za 190 zł. Wyjeździłem na tym ponad 370 km i nie jeździłem jakoś super oszczędnie, więc generalnie realne spalanie jest w normie. Pewnie to problem elektroniczny, może jakiś błąd, trzeba by chyba podłączyć pod kompa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości