GS 430 MK3 Hamulce tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

owczar pisze:A co z tłoczkiem?

Z zamiennikami miałem ten problem, że gumka uszczelniająca puchła i sam tłoczek oraz prowadnice stawały dęba...

Na amayama zapłaciłem z wysyłką 250zł za gumki na wszystkie koła (przód 2x4 tłoczki) i tył 2x2 tłoczki razem ze smarem.
Tloczek chodzi jak powinien gumka całka więc nie ma co rozbierać tylko na prowadnicach jest problem
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

piotrek_camry pisze:Jak masz ATE Bremszylinder to ok, ale jak masz ATE plastitube to nim nie rob, bo on sie do gumowych prowadnic nie nadaje.

Chyba ten plastitube, bo w plastikowym opakowanie jak pasta do zębów ^^, właśnie czytałem opinie jedni mówią że się nadaję inni, że nie, postanowiłem sam sprawdzić ^^
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Nie Plastitube tylko Plastilube :) majstry...
ATE Bremszylinder - do składania zacisków (tłoczki i między gumkę a tłoczek), do prowadnic zacisku z elementami gumowymi jak i bez.
ATE Plastilube- zewnętrzne strony klocków, prowadnice klocka w jarzmie, elementy rozpierające hamulców bębnowych.
Przed nałożeniem bremszylinder w prowadnice trzeba dokładnie wszystko wyczyścić ze starych smarowideł.
Tak to wygląda w praktyce z ATE.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: piotrek_camry »

Jazikowski pisze:
piotrek_camry pisze:Jak masz ATE Bremszylinder to ok, ale jak masz ATE plastitube to nim nie rob, bo on sie do gumowych prowadnic nie nadaje.

Chyba ten plastitube, bo w plastikowym opakowanie jak pasta do zębów ^^, właśnie czytałem opinie jedni mówią że się nadaję inni, że nie, postanowiłem sam sprawdzić ^^
Zebys pozniej sam siebie nie wyklinał, jak ojca kolezanki ;)
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Zebys pozniej sam siebie nie wyklinał, jak ojca kolezanki ;)[/quote]

Wyklinalem gościa bo mowil, że wszystko w porządku z hamulcami, więc stwierdziłem że rzetelnie to sprawdził, A po rozebraniu się okazuje, jakby tam tylko klocki wyjął i wsadził, nie czyszac niczego, gumki popekane, nawet nie powiedział że trzeba wymienić, to weź i się nie zdenerwuj.. :) W piątek wymienie to zobaczymy czy to będzie smigac, jestem dobrej myśli, póki co ;)
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: piotrek_camry »

Standard u okolicznych specow. Jeszcze mi sie nie zdazylo po okolicznych zeby bylo wszytko ok. Potem zdziwienie, bo bylo robione nie dawno.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Hebel zrobiony, tylne zaciski juz nie "strzelaja przy naciskaniu hamulca i puszcaniu go w trakcie jazdy" ,tylko górne gumki prowadnic OEM okazały się pasować, bo dolnych jak i górnych są dwa różne rodzaje, z dolnych udało mi sie jedną uratowac "nie jest uszkodozna" A drugą, uszkodzoną wymienilem na tą od firmy Autofren I ta całkiem nieźle trzyma, gorzej z górną, wcale nie chce slizgac prowadnica, wszystko oczywiście oczyszczone, gumki na tloczkach trzymają, smar miedziany między klocki i smar ATE plastitube w prowadnice, zobaczymy na jak długo to się sprawdza, pozdro :)
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Jazikowski pisze:smar ATE plastitube w prowadnice, zobaczymy na jak długo to się sprawdza, pozdro
Jednak lubisz eksperymetować?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: owczar »

Smar miedziany, ATE plastilube w prowadnice...

Gorszego połączenia nie mogłeś zrobić.

Chcesz mieć spokój na długo to kup komplet OEM po numerze Vin i zrób porządnie na smarze z zestawu.

Za pół roku będziesz to rozbierał...
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Ajj tam przeżywacie jakbym wasz samochód robił.. jednym się sprawdza innym nie, opinie są podzielone, może zależy od tego kto jak to zrobi, tak będzie miał, u mnie póki co smiga fest, jeżeli będzie się coś działo, będzie trzeba zamówić smar z ASO, dobrze że uswiadomiles mnie o jego istnieniu, no i gumki inny rodzaj bo te co przyszły nie pasowały, dolne oczywiście;)
Co złego w smarze miedzianym na krawędziach klocka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości