GS 430 MK3 Hamulce tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

agiless pisze:Wyciągać tłoczków nie trzeba. Wystarczy wysunąć je trochę naciskając pedał hamulca, zdjąć osłonkę gumową i zobaczyć czy nie mają korozji na gładzi tłoczka. Jeśli jest, to tłoczek razem z uszczelką wewnątrz do wymiany. Jeśli korozji nie ma, to wystarczy wcisnąć pod uszczelkę kurzową ATE Bremszylinder i to wszystko.
Jakieś mikro ryski na tłoczku nie przeszkadzają- ma nie przeciekać.
Bardzo ważne są prowadnice zacisku. Nie mogą być zatarte i ze zbyt dużym luzem w otworze. Jeśli będzie luz zbyt duży, to zacisk będzie się kosił i nierówno pracował ciągnąc za sobą nierówne zużycie klocków.




Widzę, że kolega jest zdania, że dopóki coś działa to lepiej tego nie ruszać, właśnie przez takie mikro ryski po jakimś czasie guma moze przepuszczac, tymbardziej że jest narażona na czynniki atmosferyczne i jak każda inna guma przy takim użytkowaniu traci swoje właściwości z czasem, z tego co sam widziałem guma nie przepuszczala, ale tak jak już wspomniałem zdążyłem zauważyć że już swoje lata ma i myślę, że taka wymiana i przegląd hamulców jest niezbędny przy tak kompletnej wymianie ukladu hamulcowego, nie są to duże pieniądze i myślę, że nie wpłynie to negatywnie na pracę hamulców.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Proszę żebyś nie generalizował. Mam już swoje lata i przy okazji jakieś doświadczenie zdobyte przy swoich autach jeszcze w czasach gdzie internetu nie było. Pytałeś, więc odpowiedziałem, ale oczywiście nie musisz z moich rad korzystać, wolna wola :) Powodzenia
arczar
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:19
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: Lędziny
Kontakt:

GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: arczar »

Pamiętajcie tylko, że oryginalna uszczelka tłoczka potrafi wytrzymać ponad 20 lat, a zamiennik z reperaturki potrafi popękać po 2 latach...

To właśnie z tego powodu warto chuchać na oryginalne gumy póki są dobre.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: piotrek_camry »

arczar pisze:Pamiętajcie tylko, że oryginalna uszczelka tłoczka potrafi wytrzymać ponad 20 lat, a zamiennik z reperaturki potrafi popękać po 2 latach...

To właśnie z tego powodu warto chuchać na oryginalne gumy póki są dobre.
Właśnie o to chodzi, wszystkie te autofrendy czy inne są dobre w chwili montażu. Bywa, że po pół roku tłoczki/prowadnice na tym stają. Za jakość się płaci.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Panowie gdybym był pewny, że te gumki są oryginalne i wytrzymają jeszcze pięć lat z tych przyslowiowych 20, nie dotykal bym tego(ale z tego co widziałem one mogą mieć 15 lat tylko nie wiem jak to sprawdzić czy są to oryginalne gumki, może pomożecie?), a ze jestem realista zaryzykuję i powierzę to osobie która zrobi to z pasji i myślę, że nie zawiode się na tym, pół roku to pewnie maks czas jaki bede jeździł tym samochodem, to może jeszcze uda mi sie wykorzystać hamulce zanim staną po tej regeneracji..
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Tarcze Zimmermann przewiercane przód i tyl wraz z klockami ebc yellow przód i klocki HAWK na tył (miały być również ebc yellow ale ze względu na czas oczekiwania 2 tyg zrezygnowałem) wymienie prawdopodobnie już w ten weekend wraz z rozebraniem na części pierwsze i przeczyszczeniem wszystkich zaciskow, jeżeli uda się złożyć w tym tyg zapewne dam znać jak to się sprawuje. Koszt 3tys zł wszystko.
xsecik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 10:20
Model Lexusa: is200
Skąd:: Minsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: xsecik »

To jutro sie okaze co bylo przyczyna :)

Panowie akurat gumki uszczelniajace tloczek i oslaniajace tloczek- frenkita sa bardzo dobre- od kilku lat na tym regeneruje zaciski i nigdy nie bylo problemu
Cena ori zestawow jest absurdalna za kawalek gumki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości