GS 430 MK3 Hamulce tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: daniel1978 »

Problem nie leży w górnej osłonie tylko w osłonie dolnej prowadnicy, dostaje się tam woda. Osłonę prowadnicy dostaniesz na sztuki w ASO.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: piotrek_camry »

Jazikowski pisze:Firma Autofren i odradzam, odebrałem dzis części i okazuje sie że górna gumka prowadnicy jest za ścisła "duży opór prowadnicy na luźno A jeszcze gorzej w zacisku prawie w ogóle nie chce chodzić zacisk, po włożeniu starej gumki "nie była pęknięta" zacisk lepiej sie "slizgal" więc tak zostało a drugiego kola nie zmienialem bo gość jeden komplet mi zamówił.. Może to i dobrze bo musze szukać czegoś innego znalazłem coś podobnego cenowo wiecie cos moze o firmie "FRENKIT" czy jest sens to zamawiać czy szukać dalej A może tylko ASO chociaż cena za same gumki mnie nie przekonuje 730 zł:)
FRENKIT według mnie jest tak samo dobry jak Autofren.

A czym smarujesz?
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: szyfkrzysiek »

Zapiekające się prowadniki to norma w tych autach. U mnie bez palnika się nie obeszło. Gumki kupowałem w serwisie. Koszt niewiele ponad 30 zł za tą z prowadnika. Generalnie, zaleca się żeby w GS-ach jak i Rx przesmarować tylne hamulce raz w roku :(
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

daniel1978 pisze:Problem nie leży w górnej osłonie tylko w osłonie dolnej prowadnicy, dostaje się tam woda. Osłonę prowadnicy dostaniesz na sztuki w ASO.

Dolna gumke wymienilem ale tam jest wszystko w porządku chodzi jak powinna górna gumka z firmy Autofren nie zdaje egzaminu..
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

FRENKIT według mnie jest tak samo dobry jak Autofren.

A czym smarujesz?[/quote]

Jakiś smar do prowadnic z firmy ATE bodajże
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

szyfkrzysiek pisze:Zapiekające się prowadniki to norma w tych autach. U mnie bez palnika się nie obeszło. Gumki kupowałem w serwisie. Koszt niewiele ponad 30 zł za tą z prowadnika. Generalnie, zaleca się żeby w GS-ach jak i Rx przesmarować tylne hamulce raz w roku :(
U mnie zapieczony nie był dwa razy stuknac młotkiem i gotowe, będę musiał dziś zadzwonić do ASO skoro mówicie że same gumki można dokupić bo tylko o te z prowadnic się rozchodzi :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: owczar »

Autofren, frenkit - jeden badziew.

Jeśli jest jako tako to zamów OEM na amayama.com. będą sporo taniej, a za 2 tygodnie u Ciebie.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Zamówilem dzis gumki prowadnic z ASO na kompletny tył czyli 4 sztuki po dwie na koło i wyszło nie całe 100zl mają być na piątek więc dam znać jak to się prezentuje pozdrawiam:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: owczar »

A co z tłoczkiem?

Z zamiennikami miałem ten problem, że gumka uszczelniająca puchła i sam tłoczek oraz prowadnice stawały dęba...

Na amayama zapłaciłem z wysyłką 250zł za gumki na wszystkie koła (przód 2x4 tłoczki) i tył 2x2 tłoczki razem ze smarem.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: piotrek_camry »

Jak masz ATE Bremszylinder to ok, ale jak masz ATE plastitube to nim nie rob, bo on sie do gumowych prowadnic nie nadaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości