Hybrydy i spalanie.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: Gregor0388 »

1.8tfsi 1000km na zbiorniku paliwa i całym oleju z silnika może przejedzie :) :) zartuje :) Ja swoim rx 400h jeżdżę codziennie do pracy 55km 15%miasto ,85% trasa ale z sygnalizacja co parenascie km także trzeba się zatrzymać. Spalanie 8.7, 9.2l zbliża się zima także wzrośnie o niecały litr. Po remoncie silnika spalanie spadło o około 1l wcześniej palił mi cały czas koło 10l teraz bez stresu zejdę na 8.7 specjalnie jakoś nie dziadkując.
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: kanu »

1.8TFSI w quattro miałem w A4 z 2012 r.

Obecnie lex is300h i poprzednia włascicielka twierdziła, ze na baku zrobiła nim 1000km. Może w ciągłej trasie jest to możliwe, po mieście robie do 800km (max) średnio około 740km od tankowania do tankowania. Teraz pewnie zimą będzie mniejszy zakres... :)
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: Thorgal1 »

gs450h 2009/2010
na 18" - 8l czasami podskoczył do 9
na 19" i szerszych laciach 1.5l więcej - lekko

po zmianie baterii na nowe spalanie na 19" takie samo, no może z 0.5l mniej, ale samochód dużżżżżo dłużej przyśpiesza i nie traci tak kresek. Ale to może styl jazdy...
Jednak jak baterie mają już 8 lat to słabo trzymają... jak jest naładowana do niebieskich kresek i nie przejedzie 2km na samej baterii, a ładuje się bardzo szybko to znaczy że nie trzyma - tylko że jak wykupisz gwarancję na baterie w aso to certyfikat dostaną :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
mariuszelectro
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:42
Model Lexusa: Gs450h/Is250
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: mariuszelectro »

Witam, mam GS450h od 5 lat (od nowości )
I powiem tak: jak nowy to palił 7,5 (miasto)
I z roku na rok pali coraz więcej obecnie jest to 9,5 (miasto ), na tych samych trasach
W trasie spalanie nie zmienia się i jest stałe bez względu na przebieg i czas.
Także wnioskuje iż hybryda jednak się mocno zużywa w wymiarze czasu i przebiegu ..... ( w trasie udział elektryki jest niewielki).
Obecnie mam przebieg 70 tys km.
Chyba czas sprzedać ...... ale co kupić ?

Acha w trasie jadąc przepisowo (bez autostrad) auto zużywa ok 6 - 6,5 L na 100 km
Nigdy jeszcze nie przekroczyłem 10L na 100km.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: Wezu40 »

Żona jeździ NX 300h głównie po centrum szczecina czasem jakaś trasa myśle że proporcje 70% miasto 30% trasa, przy tankowaniu ma zawsze wynik w granicach 7,1-7,3l dodam że na ogół w trybie eco.
kos77
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2019, o 10:00
Model Lexusa: GS300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: kos77 »

Witam.
Zadziwiają mnie te wszystkie posty na temat spalania.

Miesiąc temu nabyłem swoją pierwszą hybrydę tj. GS300h (MK_IV). Dopiero uczę się jeździć tego typu pojazdem.

Bez trybu ECO nie udaje mi się zejść poniżej 9 litrów. Fakt, jeżdżę praktycznie tylko po Warszawie, ale raczej w porach poza korkowych. Dopiero przejście na tryb ECO pozwoliło zejść ze spalaniem do około 8,4 L/100km. Nie jest to zły wynik choć jestem lekko rozczarowany. Może za bardzo uwierzyłem w katalogi producenta i w te wszystkie mityczne opinie o hybrydach.

Tyle samo (8,2l/100km) pali mi Laguna w dieslu 2.0 dci 150KM. Ale tam nie patrzę ciągle na wskaźnik oszczędności jazdy tylko but od świateł do świateł i radość z przeciążenia.

Po miesiącu widzę, że raczej ciężko będzie zejść poniżej 8 litrów kręcąc się po Warszawie. Zobaczymy na pierwszej dłuższej trasie.
Fakt jest taki, że Lexus (mówię o GS300h) naprawdę zachęca do ekonomicznej i spokojnej jazdy. Przynajmniej na razie mam takie odczucia. A może to po prostu dlatego, że to nowy nabytek i ciągle próbuje choć trochę zbliżyć się do tych mitycznych 6L/100.
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: kanu »

W ostatni weekend zrobiłem wycieczkę do Trójmiasta.
Średnia przelotowa wg komputera 134km/h co dało spalanie na poziomie 8l (5 osób w aucie i bagaże). Na autostradzie głównie 160 licznikowe i tempomat zapięty. Jazda w trybie sport.

Po mieście jeżdzę na trybie normal, głównie bardzo krótkie odcinki (4-10km). Tu są moje średnie ze spalania odkąd mam to auto (liczone od tankowania do tankowania z realnego zużycia a nie z kompa) - komp trochę zaniża - https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/91617

Ja nie narzekam, każda wartość poniżej 10litrów jest dla mnie ok, porównując poprzednie auta (głównie benzyny i jeden diesel) to nie mam na co narzekać. Diesel w tch samych warunkach palił takie same wartości ( w trasie potrafił trochę mniej ale generalnie 7,2 była normą, a po mieście 8,5) :P
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: Dawid0ss »

Pany,

Chcę dopytać o estymator zasięgu. Komp mi mówi, że mam wachy jeszcze na około 70km, tankuję do pełna, wchodzi tylko 50 litrów, co oznacza, że w baku było jeszcze 15 (max bodajże 65l). Rezerwa się nie zapala.

Auto dla bezpieczeństwa pokazuje mniejszy zasięg? Mam spalanie 9, komp podaje to samo, co kalkulator.

A może bak ma 60 litrów, a nie 65?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: przemosc »

To zależy na którym liczniku masz średnią 9.0. Nie we wszystkich, ale w większości modeli jest średnia ogólna samochodu i ta od ostatniego tankowania. Jeśli 9,0 masz w ogólnej, a od tankowania np 9,5 to zasięg oblicza właśnie z tej wartości. W swoim ES300h nie mam już dwóch liczników (czego trochę żałuję) i mając średnią 5,9, prawie zawsze robię na baku więcej niż podaje mi komputer z tego względu, że na stację dojeżdżam ze średnią 5,2 - wyliczona po zatankowaniu wobec przebiegu: zasięg prognozowany ok. 680km a ja do momentu pojawienia się "0km" robię 800km (a jeszcze zostaje rezerwa ok. 7l)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hybrydy i spalanie.

Post autor: Dawid0ss »

Kumam.

Jakiś czas temu wszystko zresetowałem. Mam albo 9 albo 8.5 Mimo to ściemnia. A ile w końcu ma bak pojemności w GS450h?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość