Pisk przy niehamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Pisk przy niehamowaniu

Post autor: Wiener »

Witajcie,

mam zagadkę. :ok:

Z prawego tylnego koła po 200-300km trasy jak hamulce się już bardzo dobrze nagrzeją wydobywa się podczas jazdy pisk. Nie zawsze, nie cały czas, nie cały czas tak samo głośny. Ale jak już zacznie piszczeć, to piszczy z przerwami do końca trasy. Podczas tras powiedzmy 100km i jazdy po mieście tego nie słychać. Koło się nie grzeje. Wiem, że to z zewnątrz i z tyłu, bo podczas mijania ciężarówek/autobusów słychać wyraźnie odbijanie się tego dźwięku. Pisk pojawia się sam z siebie po tych 200-300km, nie koniecznie po hamowaniu, a po prostu podczas jednostajnej jazdy.

Pisk zawsze ustaje po wciśnięciu hamulca i pojawia się po jego puszczeniu. Głośność wydaje się zmieniać przy kręceniu kierownicą (przy łukach). Pisk jest typowo hamulcowy.

Pisk wydaje się być wywoływany przez wibracje - na przykład przy "szorstkich" drogach z betonu. Pisk słychać przy prędkościach tak od 60 km/h. Luzów na kole nie ma - przynajmniej według ASO.

3 ASO przy wielokrotnych wizytach nie podołały. Całe mechanizmy były czyszczone, smarowane, klocki były szlifowane na rantach, klocki + tarcze były wymieniane i wszystko jak krew w piach. Jedyne co raz pomogło na jakieś 1000km to było porządne czyszczenie i smarowanie w ASO w Krakowie, ale problem wrócił.

Co to może być? ASO nie ma pojęcia, ja też nie. Łożyska? Przycinające się tłoczki? Osłony tarcz? Co im kazać wymienić? Bo na pewno chętnie mi pomogą, ale nie mają pojęcia co jest problemem.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Pisk przy niehamowaniu

Post autor: Troy »

Zatarty tłoczek
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Pisk przy niehamowaniu

Post autor: Wiener »

Jak to rozpoznać nie przy jeździe? Nie chcę wozić mechanika 300km tylko po to, żeby usłyszał pisk, który i tak nagrałem...

Za kilka dni mam kolejny termin w ASO i pomocne by było, gdybym mógł im palcem pokazać coś, co na ten zatarty tłoczek wskazuje.

Dziękuję za wskazówkę.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pisk przy niehamowaniu

Post autor: owczar »

Zaczalbym od przeglądu zacisków. Profilaktyczne smarowanie i sprawdzenie płynności ruchu. Dodatkowo rzut okiem na blachy antywibracyjne.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Pisk przy niehamowaniu

Post autor: Wiener »

Zaciski były już czyszczone i smarowane wiele razy - chodzą idealnie. To nie to. Na ostatniej wizycie w ASO powiedzieli, że wszystko niby jest dobrze, ale jest cały "klub" pacjentów z tym samym problemem i nie mają pojęcia co jest przyczyną. Zawezwą pomoc z góry. I tu pojawia się pytanie: czy ktoś z forumowiczów ma ten sam problem i należy do klubu piszczących hamulców przy niehamowaniu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości