IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: proztx »

Po pierwsze to witam użytkowników forum, które przeglądam od dłuższego czasu, ale konto zrobiłem niedawno!
Cześć ;)
Mam parę pytań/problemów związanych z lexem IS200.
1. Gaz - instalacja Stag4, dokładnych podzespołów nie znam.
-Z gazownikiem walczymy z wysokim spalaniem. Mapy są dobre, czasy, ciśnienie w normie, jedzie dobrze - bez muła. Spalanie: 22L/111km, czyli około 20L/100km (pomiar standard, do pełna, 100km [w tym przypadku akurat 111km] i znów do pełna). Nie mam pomysłu co może być nie tak, pod komputerem wszystko wygląda w porządku, gołym okiem też. Jakieś pomysły? Na dniach będziemy się bawić mniejszymi wtryskami żeby zobaczyć czy coś się zmieni.
-Przy dodawaniu gazu na LPG czuć szarpnięcie (raczej tylko podczas ruszania), na benzynie nic takiego nie ma miejsca. Widziałem temat o tym, ale nie widziałem powodu z czego to wynika.
2. Fotele
-Mam welurową tapicerkę, wiadomo, że do zmiany, ale mam pytanie, na które się nie natknąłem na forum: podejdą jakieś fotele z innego modelu Lexusa?
-Przy okazji: ma ktoś może jakiś schemat podłączenia elektrycznych foteli z grzaniem do samochodu bez elektrycznych foteli? (Widziałem na forum tematy o przekładkach foteli lecz nie widziałem żadnych schematów czy instrukcji na ten temat, a nie ukrywam, że dopiero będę zaczynał przygodę z takimi rzeczami, a chciałbym zrobić to dobrze, a nie jak sąsiad za flaszkę :D)
Miłego dnia ;)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: gmiter »

Cześć,

1. Czy sprawdzałeś korekty LTFT podczas jazdy na samej benzynie? Ewentualnie jak STFT zmieniają sie podczas przełączania gaz benzyna? Może to problem ogólnie silnika a nie LPG.? Jakie wtryskiwacze założone i reduktor? Ten silnik jest prosty w gazowaniu więc dziwne.
Wrzuć zdjęcie spod maski bo może to jak jest założony jest problemem.
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: proztx »

Zrobię jutro fotkę i pokaże co i jak.
Te skróty nic mi nie mówią, na weekendzie będę widział się z mechanikiem to przekaże. Przy przełączaniu PB/LPG pod komputerem nic dziwnego nie pokazywało.
Nie znam modelu wtrysków itp. kupiłem go już z gazem i wiem tyle, że to Stag :mda:
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: proztx »

https://photos.app.goo.gl/uH9fgf7gxXWvDS8q8
Tu są zdjęcia. Myślałem też nad tym, że blisko pracuje i na tygodniu robię najczęściej krótkie trasy parę razy dziennie, takie ok 1.5km w jedną stronę, może to też ma wpływ?

PS. Odłamała mi się zaślepka na silniku z napisem VVTi, a nie mogę znaleźć nigdzie do kupienia, ktoś coś? :D
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: gmiter »

Wtryskiwacze to cos Valtekopodobne co ja bym od razu wyrzucił. Druga sprawa to odległośc wtryskiwaczy od kolektora znaczna. Zacznija od dobrej regulacji tylko przed tym pojeździj kilka dni na samej benzynie.
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 2002r parę pytań (gaz, fotele)

Post autor: proztx »

Cześć, przepraszam za brak odpowiedzi, ale byłem na urlopie i miałem ograniczony dostęp do internetu.
Problem leżał po mojej stronie, mianowicie za bardzo mu dawałem :lol:
Teraz na trasie i troszkę miasta wyszło mi ~10L/100 gazu - nie dawałem po gazie, patrzyłem na wskaźnik spalania i starałem się żeby nie był oparty na 20 ^^, max prędkość ~160km/h, gdzie się dało tempomat na ~120km/h.
Czyli to moje błędy, nie samochodu powodowały takie spalanie.
205km przejechane - weszło 20.8L gazu
327km przejechane - weszło 34.7L gazu
Myślę, że to już rozwiązane :D
Ktoś może coś się wypowiedzieć na temat foteli?
Pasuje coś od nowszego? Macie jakieś schematy elektryki dla laików?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości