Błąd "pop up hood activated"

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
bechas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2018, o 13:55
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Błąd "pop up hood activated"

Post autor: bechas »

Witam
Kupiłem na wyspach lekko uszkodzonego IS 300H 2016, samochód naprawiony w zaprzyjaźnionym garażu, wszystkie poduszki wewnątrz auta nieruszone, niestety aktywowały się poduszki maski chroniące pasażera , w rezultacie na konsoli wyskakuje błąd "pop up hood activated" Nie mogę rozwiązać problemu tutaj więc zwracam się o pomoc na tym forum, z tego co wiem błąd siedzi w ECU 89170-53220, czy jest na tym forum osoba którą zajmuję się takimi "problemami" ?

Dzięki za info
Pawel
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Błąd "pop up hood activated"

Post autor: Miłosz »

Wyczyść tzw crash data ze sterownika.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
bechas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2018, o 13:55
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: Błąd "pop up hood activated"

Post autor: bechas »

Dzięki za info, crash data została wyczyszczona i nic tam nie ma, błąd pozostaje ten sam ;/
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Błąd "pop up hood activated"

Post autor: Miłosz »

Czy po wszystkim podpinałeś komputer diagnostyczny? Czy jest jakiś błąd po przeskanowaniu Airbag ? Zepnij Techstreama i zrób całościówkę czyli health check. Jeśli nie, to spróbować wyciąć błąd z tablicy DTC, ale żeby ktoś kumaty to zrobił, tak żeby wyeliminować tylko tą poduchę maski.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
bechas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2018, o 13:55
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: Błąd "pop up hood activated"

Post autor: bechas »

Miłosz pisze:Czy po wszystkim podpinałeś komputer diagnostyczny? Czy jest jakiś błąd po przeskanowaniu Airbag ? Zepnij Techstreama i zrób całościówkę czyli health check. Jeśli nie, to spróbować wyciąć błąd z tablicy DTC, ale żeby ktoś kumaty to zrobił, tak żeby wyeliminować tylko tą poduchę maski.
Dziękuje bardzo za ino:
A więc tak , komputer podpięty , wychodzą następujące błędy w SRS airbag B16ab VSC System Mailfunction , po próbie wyczyszczenia tego błędu jest pozytywny komunikat o wyczyszczeniu, ale błąd pojawia się , było to robione już 3ma róznymi kompami , bez efektu. Wstępnie znalazłem szpenia w UK który rozwiązał prawdopodobnie identyczny problem. Wyciągał bodajże kość z modułu SRS i usuwał to "ręcznie" , będzie chyba też zakładam rezystory na te poduszki od maski.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Błąd "pop up hood activated"

Post autor: Miłosz »

Lexus jest ciężki do współpracy i strasznie "zamknięty" :/ w bmce ncsem wyłączałem te rzeczy, tam standardowy błąd maty zajętości fotela bo padały jak muchy. Tutaj cięzko z czymkolwiek podziałać.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości