[IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: rupert »

Od dłuższego czasu słyszę lekkie stuknięcie przy hamowaniu (przód). Słychać to raczej gdy samochód jest już rozgrzany, np. po 20+ minutach jazdy (głównie po mieście, gdy hamulce częściej pracują).

Samochód mam jakieś 1,5 roku. O ile pamiętam (ale mogę się mylić) krótko przed sprzedażą poprzedni właściciel regenerował hamulce.

Ogólnie to stuknięcie nie wydaje się wpływać na jakość hamowania. Kierownica nie lata, pod pedałem hamulca nie czuć żadnych drgań, itp. Niedawno na przeglądzie powiedzieli mi, że hamulce są OK i nie trzeba zmieniać, gdy spytałem o stan tarczy i klocków.

Czy może ktoś poradzić, co to może być i od czego zacząć? Tarcze i klocki umiem zmieniać sam, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w diagnostyce zacisków, itd. Wiem, że hamulce to nie jest mocna strona tych samochodów.

Z góry dzięki,
r.
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: przemosc »

Hamulce są jak najbardziej ok i wystarczające bo występują również w GS300 MKII ale kwestia zacisku jest na prawdę beznadziejna. Ja ze stukającym przodem jeżdze juz ponad dwa lata...nie ma sensu tego ruszać bo wymiana klocków, blaszek czy innych podzespołów nie da długotrwałego efektu (może zmiana całego zacisku od A do Z). Już lepiej pomyśleć o jakimś niedużym swapie :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: blue »

Stuka klocek o jarzmo. Tam są blaszki, które trzymającego na miejscu. Kiedy są zbyt luźne, klocek "lata" i stuka. Plus jest taki, że jeśli stuka to znaczy, że hamulce pracują luźno i nie są zapieczone ;) U mnie też stuka...
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Post autor: djslavoll »

U mnie przestało stukać, kiedy wymieniłem tarcze z przodu. Były zbyt cienkie (29mm zamiast minimum 30mm), więc klocek miał za dużo luzu. Ale w GS300...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: blue »

Ja mam nowe tarcze i klocki. Stuka.
grzkas
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:38
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Tilburg, Holandia
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: grzkas »

U mnie było to samo, nowe tarcze i klocki TRW. Stuka! ;)
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: Bochut »

U mnie tez stuka jedna strona a tarcze i klocki nowe, nawet podginałem trochę blaszki i kupa :P trzeba z tym żyć
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: rafiq2144 »

Moze prowadnice maja luzy w jarzmie? Problemy sa szczegolnir z dolnymi, bo one maja takie gumki nalozone, ktore kasuja poczatkowo luz, ale sie wypaczaja albo spadaja i znowu stuka. Zamiast nich mozna zalozyc druga pare gornych i jest spokoj, pod warunkiem, ze jarzma nie maja wybitych otworow.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: blue »

Nie. Nie tu jest problem. Ja na przykład mam wszystkie prowadnice nowe (z nowymi gumkami) i świeżo przesmarowane. Serwisuję hamulce co pół roku. Stukają blaszki trzymające klocek w jarzmie.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: [IS200 mk1] Stukanie przy hamowaniu

Post autor: foka1 »

Dałem nowe orginalne blaszki i na razie cisza :biggrin2:
GS 300 MKII 2001
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości