Rozkręcenie zacisku hamulcowego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
SorryAleNiChu
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2016, o 15:07
Model Lexusa: IS200
Skąd:: K-Koźle
Kontakt:

Rozkręcenie zacisku hamulcowego

Post autor: SorryAleNiChu »

Cześć,

Regeneruję zaciski w Lexusie IS200 i przydałby mi się nieco lepszy dostęp do komory tłoczka. Szczególnie z tyłu, gdzie jest on bardzo ograniczony.
Zacisk wygląda tak:

Obrazek

Czy odkręcając obecne na nim torxy będę mógł bezpiecznie rozłożyć zacisk na dwie części i potem bez problemu go złożyć ? Z każdej strony jest tłoczek, więc przez łączenie idzie płyn hamulcowy.

Przepraszam za durne pytanie, ale czas mnie goni i nie chcę wpakować się w nieoczekiwany problem pokroju uszczelki, którą trzeba wymienić po takim zabiegu, a nigdzie jej nie idzie dostać.
Szukałem w internecie jakichkolwiek zdjęć tak rozebranego zacisku i nie znalazłem. Na rysunkach technicznych również zaciski występują tylko w całości, nie wiem więc czego się tutaj spodziewać.
Przerabiał ktoś może podobny temat ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Rozkręcenie zacisku hamulcowego

Post autor: darek007 »

Przerabiał. Nic sie nie stanie. Mozesz rozkręcić a pozniej złożyć na tych samych uszczelkch.
Przerabiałem na swoich i wszystko jest ok.
SorryAleNiChu
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2016, o 15:07
Model Lexusa: IS200
Skąd:: K-Koźle
Kontakt:

Re: Rozkręcenie zacisku hamulcowego

Post autor: SorryAleNiChu »

Dzięki za odpowiedz.

Jeszcze pytanie jakim orientacyjnie to momentem skręcić, bo też nic nie idzie znaleźć na ten temat. 30Nm wystarczy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości