Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Miłosz »

Mam pytanko, jak prawidłowo odpowietrzyć hamulce w lexusie is 2 generacji. Miałem zrzucany z tyłu wózek i był rozpinany układ hamulcowy. Kolega odpowietrzał, ale coś jest nie tak. Jak hamuje to jest moment że auto hamuje potem hamulec wpada w podłogę i auto sunie dalej delikatnie hamując. Z większej prędkości auto hamuje mocniej lewą stroną i na tą stronę mnie lekko ściąga. Jest jakaś sztuczka żeby to dobrze zrobić ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Troy »

Odpowietrzanie układu rozpoczynasz od zacisku,który jest najbliżej pompy ABS,a kończysz tym ,który jest najdalej
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: blue »

Warto odpowietrzyć wszystkie zaciski jakieś 5-6 razy pod rząd dodatkowo odpowietrzając pompę ABS.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Miłosz »

A tą pompe to jak odpowietrzyć ? I kiedy ją odpowietrzać po zaciskach czy przed ? A to nie odpowietrzamy od najdalszego punktu od pompy ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: blue »

Na pompie ABS powinien być taki odpowietrznik, jak na zacisku.
Odpowietrzamy od najdalszego punktu, ale...
Jedyny dobry sposób, żeby to sensownie zrobić i się nie narobić wylewając przy tym litry płynu hamulcowego to odpowietrzenie podciśnieniowe (zasysamy płyn w każdym zacisku a nie pompujemy pompą hamulcową) lub odpowietrzenie za pomocą Techstream'a (pompuje pompa ABS, więc automatycznie sama się odpowietrza).
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Miłosz »

Temat chyba ogarnięty, zrobił mi to chłop który ma swój warsztat na placu gdzie trzymam auto. Układ był mega zapowietrzony. W launchu mam też możliwość odpowietrzenia układu, zwłaszcza że w techstreamie byłyby pewnie problem z klonem mvci ;) Na testach aktywnych się wysypywał.
Dzięki Panowie za wszelkie porady :)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Karoles
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:30
Model Lexusa: LS400
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Karoles »

witam a to ja sie podepne,
niby hamulce odpowietrzone uzywalem takiej pompki co wysysa plyn z odpowietrznikow przy uzyciu kompresora, hamulce hamuja dobrze pedal jest twardy nie mieknie itd, tylko mam problem z pompa abs bo slychac ze czesto "dobija" plyn itd a czasem podczas hamowania zalacza abs, spr przednie czujniki bo z tymi hamulcami walczylem ale sa ok nic tam sie nie dzieje, "kopanie" w pedal hamulca nie jest tez zawsze.
generalnie troche pomyslow mi brak, no chyba ze spr odpowietrzyc pompe abs programem, bo zauwazylem jeszcze to ze po dluzszym postoju np cofa mi plyn do zbiorniczka, poziom wzrasta
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: lukas78 »

Karoles pisze:witam a to ja sie podepne,
niby hamulce odpowietrzone uzywalem takiej pompki co wysysa plyn z odpowietrznikow przy uzyciu kompresora, hamulce hamuja dobrze pedal jest twardy nie mieknie itd, tylko mam problem z pompa abs bo slychac ze czesto "dobija" plyn itd a czasem podczas hamowania zalacza abs, spr przednie czujniki bo z tymi hamulcami walczylem ale sa ok nic tam sie nie dzieje, "kopanie" w pedal hamulca nie jest tez zawsze.
generalnie troche pomyslow mi brak, no chyba ze spr odpowietrzyc pompe abs programem, bo zauwazylem jeszcze to ze po dluzszym postoju np cofa mi plyn do zbiorniczka, poziom wzrasta
Nic się nie przejmuj - pracująca cyklicznie pompa hamulcowa to norma w gs (podczas jej pracy płyn ze zbiornika jest zasysany i po wyłączeniu silnika poziom wraca do normy). Włączający się czasami podczas hamowania abs to już jest sygnał o niedomaganiu układu hamulcowego - a dokładnie o zanieczyszczonych czujnikach abs lub na 99% uszkodzonych tylnych pierścieniach zębatych abs (to, też taka mała bolączka gs - jak całe hamulce zresztą :down: - problem tych pierścieni jest gdzieś na forum opisany).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Karoles
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:30
Model Lexusa: LS400
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: Karoles »

o dzieki za info choc dziwne bo wczesniej hm przed zmiana na inna pompe to nie bylo takiej akcji, choc faktycznie troszke sie roznily mimo ze dwie byly poliftowe, sprawdze tylne jeszcze czujniki bo przod juz czyscilem.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Prawidłowe odpowietrzenie hamulców is mk2

Post autor: medyss »

Da się w is200 odpowietrzyć pompę abs techstreamem? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości