IS200 Jakie letnie opony?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Oblak »

Witam

Na dniach planuje zakup nowych letnich opon. Znalazłem 2 modele z całkiem dobrymi opiniami ale chciałbym poznać jeszcze Wasze zdanie może ktoś ma takie opony i mógłby napisać czy faktycznie te dobre opinie są prawdziwe. Ewentualnie może ktoś z was poleci mi jakieś inne dobre opony w podobnym pułapie cenowym do spokojnej jazdy.

1. UNIROYAL RAINSPORT 3 z rantem ochronnym
2. Vredestein SPORTRAC 5
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Miłosz »

Rainsport znikają w oczach, ale na deszczu rewelka. Vredestein - rozerwało mi ją dookoła felgi także nie polecam.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Oblak »

Dzięki za opinie, trochę słabo jeden i drugi model zależy mi na czymś trwalszym i bez niespodzianek. Może coś od Dębicy? np. PRESTO UHP 2 93 W XL, FP?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Miłosz »

Dębica moim zdaniem to bardziej do takich miejskich aut typu clio itd. Tutaj jednak tej mocy o drobinkę jest, napęd na tył, więc uderzyłbym w coś lepszego, może jakieś continetale, dunlpy, good yeary , pirelki , falkeny , nokiany. Jest tego trochę, na pewno coś wybierzesz ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: blue »

Mam Rainsporty 3 już 3 sezon. Wcale nie znikają szybko przy normalnej jeździe ;)
Są trochę miękkie ale na deszczu rzeczywiście super.
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Oblak »

a co powiecie o Nokian Line 93V XL lub Yokohama BLUEARTH-A AE50? Może to będzie dobry kompromis?
Awatar użytkownika
MjMj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016, o 11:40
Model Lexusa: Lexus LS IV
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: MjMj »

Czytałem trochę o tych uniroyalach rainsport 3 i opinie odnośnie ścieralności bieżnika są różne, jedni mówią że ścierają się w oczach a inni że jeżdżą już 3 lata i bieżnik mają 5mm <zgłupiałem> no a sprawa pilna bo 20 stopni za oknem a ja na zimowych barumach ciągle;) Myślałem o Michelinach ale ceny z kosmosu. A dunlopy sportbluresponsy? Miał ktoś?
Hej ho, hej ho na ryby by się szło...
masterofnothing
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, o 13:25
Model Lexusa: IS 1
Skąd:: Berlin/Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: masterofnothing »

Dunlopy mają troche lepsze opinie i ocenę ogólną niż uniroyale, przynajmniej tutaj:

http://wulkanista.pl/uniroyal-rainsport-3/ (Ocena 8.3/10)
http://wulkanista.pl/dunlop-sport-bluresponse/ (Ocena 8.7/10)

Ceny musisz sam sprawdzić, bo to zależy od rozmiaru a nie podałeś. Ja tam patrzyłbym na etykietę i zachowanie opony na deszczu bo to w sumie najważniejszy wyznacznik jakości opony. Scieralność wszyscy mają podobną (4-5 lat prawie każda opona wytrzyma), hałas też. Podaj rozmiar i budżet to może coś więcej Ci tutaj ludzie pomogą.
Awatar użytkownika
MjMj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016, o 11:40
Model Lexusa: Lexus LS IV
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: MjMj »

Dunlop sport bluresponse wygrywa prawie wszystkie testy opon jak dobrze przeczytałem, ale kosztuje o 50zł więcej niz uniroyal rainsport 3, więc na komplecie 200 zł różnicy a to już dużo. Przeglądając testy trafiłem na jakieś Falkeny azenis fk510 jeszcze tańsze, nawet od rain sportów. Pytanie czy warte grzechu czy nie wchodzić w takie noname-y?
Hej ho, hej ho na ryby by się szło...
masterofnothing
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, o 13:25
Model Lexusa: IS 1
Skąd:: Berlin/Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: masterofnothing »

Faktycznie Falkeny o który piszesz, mogą wychodzić korzystniej cenowo od opon marek premium czyli wspomnianych Uniroyali rainsport 3 czy Dunlopów sport bluresponse jednak model ten dostępny jest dla felg o średnicy +17 cali. Tak więc dla popularnych rozmiarów 205 55 16 czy 195 65 15 ten Falken nie występuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości