[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: andrej7 »

Ja mam przód i tył tarcze toyoty a klocki kashiyamy, na tyle jeżdżę na nich od roku na początku piszczały, ale wystarczyło tylko krawędzie im przypiłować i jest ok, na przodzie mam od 2 miesięcy i cichutkie sa, jeśli chodzi o hamowanie to nie narzekam. Ważne jest to aby nie kupować takich rzeczy na aukcjach bo często sa to podróbki. Niektóre tarcze z allegro sa "nawiercane" tylko ze w garażach :) Czasem dobrze jest sprawdzić cenę w ASO może byc konkurencyjna.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: ccamillo »

carinus pisze:Kashiyamy miałem kiedyś w carinie i te typy chyba wszędzie piszczą i kiepsko hamują.
ccamillo-pamietasz jaki model klocków używasz,jest ich trochę i szukam czegoś sprawdzonego.
Zwykłe czarne DP1223.
Trochę się "wkopałem" z nimi, bo nie mają podkładek antypiskowych, a u mnie ktoś oryginalne wywalił, no i musiałem zainwestować w podkładki, 200zł za kpl. przód w ASO.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: kolunio »

Ok Panowie klocki TRW zamowione ;) A tak z ciekawosci zapytam czy jak sie klocki koncza to czy jest jakies info na desce rozdzielczej? :) Czy tylko pisk blaszki ze sie okladzina koncy? ;)
Pozdr
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dommell »

trochę się spóźniłem, ale ja też mam TRW - tarcze i klocki, przód i tył, od października pełen komplet, poszedłem po całości. I jestem narazie mega zadowolony :)
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dygus »

Musze u siebie wymienic klocki przod i tyl polecacie cos innego czy nie kombinowac i zalozyc TRW?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: michalm320 »

Ja mam TRW i ogólnie jest ok. Ale np. jadąc 200km/h i lekko naciskając pedał hamulca (nie mam na myśli ostrego hamowania) to czuć bicie na kierownicy i nie wyzywamy na forum. Jeśli miałbym zmieniać teraz tarcze to szukałbym ATE
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Travis »

a co polecacie na tył? Muszę czym prędzej wymienić obecne bo już biją i piszczą klocki ;/
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Marchol »

michalm320 pisze:Ja mam TRW i ogólnie jest ok. Ale np. jadąc 200km/h i lekko naciskając pedał hamulca (nie mam na myśli ostrego hamowania) to czuć bicie na kierownicy i nie wyzywamy na forum. Jeśli miałbym zmieniać teraz tarcze to szukałbym ATE
Michalm320, sprawdzałeś opony czy masz dobre ? Ja powiem szczerze że wymieniłem praktycznie wszystko co szło z przodu,tarcze, klocki, zawieszenie, zwrotnice, bo mi ciągle kierownica i pedał hamulca bił przy hamowaniu z większych prędkości, przy małych było wszystko cacy. Z tyłu sprawdzałem miernikiem czy mam proste tarcze , cuda na kiju itp itd, okazało się ze tylne opony miały wybrzuszenia, które przy hamowaniu powodowały bicie na kierownicy i nie wyzywamy na forum hamulca.... wystarczyło wymienić opony :)
A wracając do tematu, ja mam klocki TRW i tarcze ATE, mogę taki zestaw polecić, nic nie piszczy, hamują bardzo ładnie, wczoraj udało mi się zahamować praktycznie w miejscu bo mi przed maską bażant wylądował... Co prawda prędkość nie była zawrotna, jakieś 40-50 km/h no ale jednak bażant ocalał :szyja:
Obrazek
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: michalm320 »

Oponom się nie przyglądałem ale mam nowe Yokohamy s.drive. Nie wykluczam że winą mogą być opony...
Obrazek
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dygus »

YOKOHAMY? To zacznij sprawdzac opony bo koledzy moga miec racje... Ja wlasnie je zrzucam u siebie. Niby bieznik jest a kompletnie sobie nie radza i bija jak glupie... 4 letnia opona!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości