[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: grucha2666 »

hmm no nie zupełnie bo jeżdzę już na tych tarczach i klockach 1 rok i zrobiłem około 15k km. i 12k km z tego mi bija... może być krzywa piasta? czy po prostu trafiłem na feralne tarcze? dodam że ostatnio po trasie i kilku mocniejszych hamowaniach zaczeły mi bardziej bić... podczas jazdy nic nie bije tylko hamowanie.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Moze byc i cos z piasta. Dlatego nowe tarcze potrafia bic. Ja napisze jeszcze raz. Przetocz tarcze na samochodzie. Malo znany sposob. Malo takich warsztatow. Mi juz na dwoch samochodach pomoglo. Nie twierdze ze to jest u Ciebie przyczyna. Ale sprobowac warto. Tymbardziej ze koszt 4 kol powinien byc w granicy 250zl czyli duzo duzo mniej niz wymiana znowu tarcz itd.

A to ze bije coraz bardziej to normalka. Tak to jest z biciem. Ze sie powieksza. az w koncu jezdzic sie nie bedzie dalo.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: LinkPL »

Sprawdź wszystkie cylinderki, prowadnice. Kup OEM tarcze i klocki ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: grucha2666 »

Pomyslalem sobie tak: moze przetocze tarcze (tylko te z przodu) i sprawdze czy bedzie bic. Tylko pytanie jezeli po jakims krotkim czasie znow zacznie bic to co to oznacza? Krzywa piaste? (Zakladajac ze zaciski chodza sprawnie)?? Czy moze tarcza ma tendencje do krzywienia sie? Gdzie moglbys sprawdzic czy piasty sa proste? Tam gdzie przetocze tarcze moga mi zrobic pomiar?
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Ktos kiedys na tym forum wysnul teorie ze w IS mkI jak zrobisz np przod hamulce a tyl cos szwankuje to po pewnym czasie i przod sie zepsuje....ze musi wszystko ladnie wspolgrac. Nie wiem. Dziwna teoria ale moze cos w tym jest?
A co do toczenia jesli przetoczysz tarcze poza samochodem a masz krzywizne w piascie to problem wroci szybko. Jezeli przetoczysz na samochodzie to toczenie uwzglednia krzywizne na piascie.
Inna sprawa ze teraz jakosc tarcz kupowanych w sklepach tez potrafi byc watpliwa. Sytuacje gdzie tarcza sie krzywi gdy np po trasie wjedziesz w zimna kaluze albo wjedziesz w gleboki snieg czy pryszniesz strumień wody na myjce sa wbrew pozorom czeste....sam tak mialem kiedys i byly to prawie nowe tarcze trw. Dla mnie paranoja...
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: piotro1227 »

dommell pisze:Ktos kiedys na tym forum wysnul teorie ze w IS mkI jak zrobisz np przod hamulce a tyl cos szwankuje to po pewnym czasie i przod sie zepsuje....ze musi wszystko ladnie wspolgrac. Nie wiem. Dziwna teoria ale moze cos w tym jest?
A co do toczenia jesli przetoczysz tarcze poza samochodem a masz krzywizne w piascie to problem wroci szybko. Jezeli przetoczysz na samochodzie to toczenie uwzglednia krzywizne na piascie.
Inna sprawa ze teraz jakosc tarcz kupowanych w sklepach tez potrafi byc watpliwa. Sytuacje gdzie tarcza sie krzywi gdy np po trasie wjedziesz w zimna kaluze albo wjedziesz w gleboki snieg czy pryszniesz strumień wody na myjce sa wbrew pozorom czeste....sam tak mialem kiedys i byly to prawie nowe tarcze trw. Dla mnie paranoja...

Teoria ze jak zrobisz hamulce z przodu a tył pominięto i ze przez to z przodu znowu się popsuje jest bardzo dziwna. Ja u siebie wymieniłem tarcze i klocki z przodu zrobiłem jakieś 15 tys km i jakoś nic się z hamulcami nie dzieje. Co do jakości tarcz jakie są dostępne trzeba faktycznie uważać. Jakiś czas temu ojciec wymieniał tarcze przejeździł raptem 3 dni i tarcze na reklamacje i od tego czasu markę TRW omija szerokim łukiem. Reklamacje oczywiście uwzględniono ale przyczyny nie podali dlaczego tak się stało.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: grucha2666 »

hmmm podjadę do zakładu który przetoczy mi tarcze (120 zł za oś) i od razu po proszę o sprawdzenie piast i zacisków. jak po przetoczeniu tarcze znów zaczną się krzywić to na wiosnę wymieniam na ATE albo Ferodo.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: jankess »

Sam kupilem set tarc na przod trw po zalozeniu i sprawdzwniu bicia od razu wyszlo ze jedna ma bicie :D wiec zwrot i przeprosilem stare oem tarcze ktore po przetoczeniu mialy 30,5mm no i tak smigam ale przyszedl czas na zmianę ktoś zakładał takie wynalazki ?

http://allegro.pl/tarcze-rotinger-gt-le ... 79058.html
This IS it
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: grucha2666 »

Przetoczyłem tarcze i podczas tego zabiegu mechanik powiedział że wydaje mu sie ze jedna piasta jest krzywa (tak podejrzewalem). zobaczymy czy bedzie na dluzsza mete dobrze (powiedzial ze tarcza jest teraz do tej piasty wyrownana i powinno byc ok). moje pytanie: czy taka piaste sie jakos prostuje czy musze z rozbitka szukac piasty? bo troche mnie drazni ze jest krzywa :)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: baniaq »

Kup nową piastę i będziesz miał pewność, że jest prosta.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości