[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Ralfx »

janasek pisze:A dlaczego w automacie tarcze i klocki są bardziej obciążone? Bo na światłach nie wrzuca się P tylko trzymasz nogę na hamulcu na Drivie? To raczej nie ma znaczenia... Chyba że o coś innego chodzi...

Też polecam TRW, dosyć fajne tarcze w dosyć dobrej cenie.
W automacie nie pohamujesz biegami tak jak w manualu gdzie możesz sobie zredukowac o 2 biegi i zwolnić, stąd badziej bardziej trzeba po heblach deptać

A takich wierconych tarcz z allegro chińskiej firmy krzak to raczej nie polecam. Tu chodzi o bezpieczeństwo a nie o ładne dziurki :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: forest »

sprawa prosta:
użytkujesz auto sportowo i normalnie - EBC (tarcze nawiercane, klocki green stuff ci wystarczą)
użytkujesz auto TYLKO normalnie do jazdy "po bułki" - TRW lub Brembo

TRW i brembo dostaniesz w InterCarsie, EBC możesz poszukać na necie - bedzie taniej, bo firma tania nie jest, no ale przyjemność kosztuje...
(tarcze nawiercane EBC - 600zł./szt. o ile pamiętam)

opinie są różne jeżeli chodzi o te marki... ja narazie opinii co do eksploatacji nie mam żadnych
SC430 '2002
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

ja uzytkoku trw sportowo rekracyjnie i daja rade
Aris
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2011, o 11:53
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Aris »

wow, dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nie sądziłem że będzie aż taki odzew ;) Zdecyduje się chyba na TRW, bo jeżdżę przeważnie po mieście, czasem daje po heblach ale bez przesady. Dlatego myślę, że powinny być ok. a forest, co do miejsca to już kupię w tym iParts.pl, sprawdzałem w IC i mają te same tarcze tylko że ponad 90 PLN drożej
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: forest »

Aris pisze: a forest, co do miejsca to już kupię w tym iParts.pl, sprawdzałem w IC i mają te same tarcze tylko że ponad 90 PLN drożej
aha, no to dzięki za info... też chyba mnie czeka wymiana, ale z tyłu mi się klocki odzywają ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Ralfx »

Jak chcesz to mogę Ci załatwić za max 350zł sztuka zwykłe EBC albo za nie całe 500zł nawiercane EBC turbo groove.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: forest »

500PLN za turbo groove... Ralf, Ty cwaniaku :D moge się do Ciebie zgłosić jak bede potrzebował ?
SC430 '2002
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: michalm320 »

Wielkimi krokami zbliżam się do zakupu przednich tarcz. Co polecacie oprócz TRW? Wiele osób na tym forum je chwali ale znów na forum BMW nikt ich nie poleca bo się krzywią, błyskawicznie rdzewieją. Tarcze tej firmy założyłem na tył, zrobiłem na nich ok 4-5 tyś km i wizualnie są w opłakanym stanie. Po 3-4 dniach postoju wyglądają jakby stały pół roku. Pełno rdzy, sznyt, przebarwień mimo iż nie są użytkowane w sposób hmm... sportowy. Jakie macie doświadczenia w tym temacie biorąc pod uwagę IS200. Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: LinkPL »

michalm320 pisze:Wielkimi krokami zbliżam się do zakupu przednich tarcz. Co polecacie oprócz TRW? Wiele osób na tym forum je chwali ale znów na forum BMW nikt ich nie poleca bo się krzywią, błyskawicznie rdzewieją. Tarcze tej firmy założyłem na tył, zrobiłem na nich ok 4-5 tyś km i wizualnie są w opłakanym stanie. Po 3-4 dniach postoju wyglądają jakby stały pół roku. Pełno rdzy, sznyt, przebarwień mimo iż nie są użytkowane w sposób hmm... sportowy. Jakie macie doświadczenia w tym temacie biorąc pod uwagę IS200. Pozdro
Obchodź z daleka blueprint ... miałem i pokrzywiły się po 20 tyś. Co z tego że wyglądają jak nowe, skoro je trafiło po kilku ostrzejszych hamowaniach. Mam teraz jakieś z nacięciami, nawet nie wiem co to za firma, ale dają radę 30 tyś i nic się nie dzieję. 5 skośnych nacięć, cena jakieś 200 sztuka + klocki kachiyama, całkiem spoko.

Tarcze muszą rdzewieć, bo to znaczy, że mają w sobie dużo żelaza ... ;)
How far We can go ...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

trw daja rade 45tys kilometrów ostrej jazdy i sa proste a mam automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości