[lexus]Zaciski tył by riki2004

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[lexus]Zaciski tył by riki2004

Post autor: maxkow »

może komuś się przydadzą moje doświadczenia


Pierwsze

Posiadam Lexika z oryginalnym audio, niestety radio a dokładnie wyświetlacz przestał działać po ingerencjo mojego Tatusia. Popsikał wd 40 kiedy pożyczyłem mu swoje autko, przyciski niemrawo chodziły ( troche sie przycinały zmiana cd radio)

Zacząłem więc szukać nowego ( używanego takiego radia ) nic ciekawego się nie trafiało aż tu nagle nawigaja oryginalna z czytnikiem do bagażnika czyli kompletna. Niestety nikt nie potrafił powiedzieć jednoznacznie czy będzie to pasować czy są poprowadzone wiązki przewodów. Zobaczyłem że oprócz navi wyświetlacz ten pokazuje zużycia paliwa itp więc bardzo bardzo chciałem zamontować to cudeńko u siebie. Pomyślałem że nawet jak navigacji nie da się od razu uruchomić to z czasem pokombinuje i zacznie działać wszystko jak należy. Zainwestowałem w podróż 300 złoty bo pan z allegro mówił że będzie działać na 99% ale nie chcąc wydawać 1tysia na bezużyteczną rzecz postanowiłem przejechać sie 400 km i osobiście sprawdzić. Niestety nie działa z tyłu brakuje dwóch wiązek i w ogóle monitorek nie zaczyna świecić więc gdyby komuś przyszła do głowy taka przeróbka niestety trzeba by było kombinować jeszcze wiązki a to chyba gra nie warta świeczki .

Drugie

Wracając z trasy skończyły mi się klocuszki z tyłu spojrzałem na licznik 7,700 od wymiany troszkę kuso nawet jak na moją jazde ( przecież to tył ). Co się okazało nie mam w prawym tylnim zacisku sprężynki rozpierającej klocki i tej blaszki przytrzymującej tej sprężynki i klocuszki po prostu tarły cały czas o tarcze nie odchodziły po hamowaniu
W inter carsie nie posiadano tych sprężynek udałem się więc do Serwisu Lexusa łączny koszt dwóch blaszek i sprężynek 74 złote na zamówienie ( czas oczekiwania 24h) tragedii więc nie ma jakby ktoś kiedyś miał podobny problem to chyba nie warto szukać gdzie idziej i kombinować

Mam nadzieje że te wiadomości mogą się przydać

Pozdrawiam Riki2004

Offline
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]Zaciski tył by riki2004

Post autor: maxkow »

Nie jestem pewny czy zaciski z GS są podobne do tych z IS ale jeśli tak to skoro ci się tak szybko skończyły klocki to raczej wina zapieczonego tłoczka a nie docisków i rozpieraków.
U siebie w IS jak kupiłem auto to też ich nie miałem a klocki mam do dzisiaj (jak kupowałem było około 3/4 grubości klocków do dzisiaj jest troszkę mniej niż połowa.

konik80
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]Zaciski tył by riki2004

Post autor: maxkow »

Czy przy zapieczonym tłoczku nie miałbym problemów z wciśnięcięm go przy wymianie klocków. bo poszło mi to ostatnim razem gładko ?

Pozdrawiam Riki2004
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]Zaciski tył by riki2004

Post autor: maxkow »

Jeśli tłoczek wszedł gładko to ok - tylko pytanie dlaczego skończyły się tak szybko klocki...?
Aby rozwiać wątpliwości co do tłoczka (tłoczków) wyjmij klocki i poproś kogoś aby wcisnął lekko pedał hamulca - tłoczki powinny wyjść a po puszczeniu hamulca lekko się cofnąć - wtedy wiadomo, że chodzą dobrze.

konik80
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]Zaciski tył by riki2004

Post autor: maxkow »

Jeśli tłoczek wciska się gładko i guma uszczelniająca jest nie uszkodzona to z tłoczkiem wszystko ok.
Żeby rozwiać wątpliwości trzeba zrobić w/w próbę - zgadzam się z przedmówcą.

Ostatnio edytowany przez lukas78 (2010-05-28 12:32:12)
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości