[GS450h] Działanie systemu start-stop

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: pkobierecki »

Ja odpalałem od GS-a inne auto przez kable. Akumulator 12V w hybrydzie jest ładowany z baterii trakcyjnej. Odpalony silnik nie jest potrzebny aby akumulator był ładowany. Można to poznać po napięciu w instalacji, mam CB radio z miernikiem napięcia na wejściu. Kiedy układ hybrydowy jest "odpalony" to instalacja 12V dostaje 13,5 V z baterii trakcyjnej, silnik benzynowy nie uczestniczy w tym. Odpalałem inny samochód na kable i GS pozostał niewzruszony tym faktem.

Można przyjąć drugi scenariusz: na przykład co się stanie kiedy w hybrydzie wyładujemy akumulator 12V? Temat przerobiony jest głębiej na forum Toyoty na przykładzie Priusów i okazuje się, że sprawa jest bardzo łatwa do rozwiązania. Otóż hybrydy Toyoty nie używają akumulatora 12V do odpalenia silnika. Akumulator 12V służy tylko do włączenia elektroniki sterującej oraz przełączenia przekaźników do baterii trakcyjnej, która to odpala silnik spalinowy. Co za tym idzie w samochodach hybrydowych akumulator 12V zwykle umiera gwałtownie, bo nie ma wcześniej oznak jego słabości- nie ma problemów z odpaleniem na zimnym. Wiąże się z tym jeszcze ciekawa właściwość, mianowicie można "odpalić" hybrydę z 8 szt. baterii R20 połączonych szeregowo w przypadku awarii akumulatora 12V. Natknąłem się na forum Toyoty na informację, że ktoś tak robił.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Thorgal1 »

jak mi nie chciał włączyć się z powodu słabego akumulatora 12v, to popiłem prostownik i odpalił ... nie pierdzieliłem się z nim.

oki, bo odbiegamy od tematu

jak zrobić żeby pedał gazu reagował jak w samochodzie nie hybrydowym ??
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: panPrzemek »

Ja tylko zauważyłem że można wymusić odpalenie silnika spalinowego jeśli w danej chwili chodzi na elektryku, poprzez wciśnięcie gazu. Obroty też wtedy delikatnie podskocza no ale nie do odcinki wiadomo
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: pkobierecki »

scotti pisze:Może to mała podpowiedz a moze oczywista rzecz.
Otóż zaznajomiony elektryk samochodowy powiedział mi że awaryjny tryb uruchomienia silnika benzynowego np. zimą następuję poprzez wciśniecie-trzymanie hamulca i dwukrotnym wciśnięciu pedału gazu.
Sprawdziłem dziala
Hmm, to jak wysiądzie akumulator 12V można opalić hybrydę za pomocą tej procedury? Normalnie pomija akumulator 12V jakoś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości