[GS450h] Działanie systemu start-stop

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

[GS450h] Działanie systemu start-stop

Postprzez Phil » 13 mar 2018, o 20:32

klaus napisał(a):
Phil napisał(a):Good question. Jest parę takich kłopotliwych tematów w hybrydzie.
Np pomoc przy odpaleniu auta na kable. Jak to zrobić jak spalinówka nie pracuje? (miałem taką sytuację - akurat u mnie pracował bo było to rano i mróz ale teoretycznie jak ciepły silnik i bateria naładowana to co robic?).

W jakim celu chciałbyś uruchamiać manualnie silnik spalinowy w hybrydzie przy "pożyczaniu" prądu"?
O ile w zwykłym samochodzie w którym alternator doładowuje akumulator to jeszcze ma sens to w hybrydzie już niekoniecznie, tutaj akumulator 12v jest ładowany przez baterie trakcyjne za pomocą inwertera.
Jak w trakcyjnych zabranie energii to sterownik sam włączy silnik spalinowy.
Nie to że chcę. Zastanawiam się jak to zadziała w podobnym przypadku. Przy dużym rozładowaniu "biorcy" zazwyczaj zalecane jest zbyt silnik "dawcy" pracował. Jeśli mówisz że w razie potrzeby uruchomi się silnik benzynowy to OK, ma to sens.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Postprzez pkobierecki » 13 mar 2018, o 20:57

Ja odpalałem od GS-a inne auto przez kable. Akumulator 12V w hybrydzie jest ładowany z baterii trakcyjnej. Odpalony silnik nie jest potrzebny aby akumulator był ładowany. Można to poznać po napięciu w instalacji, mam CB radio z miernikiem napięcia na wejściu. Kiedy układ hybrydowy jest "odpalony" to instalacja 12V dostaje 13,5 V z baterii trakcyjnej, silnik benzynowy nie uczestniczy w tym. Odpalałem inny samochód na kable i GS pozostał niewzruszony tym faktem.

Można przyjąć drugi scenariusz: na przykład co się stanie kiedy w hybrydzie wyładujemy akumulator 12V? Temat przerobiony jest głębiej na forum Toyoty na przykładzie Priusów i okazuje się, że sprawa jest bardzo łatwa do rozwiązania. Otóż hybrydy Toyoty nie używają akumulatora 12V do odpalenia silnika. Akumulator 12V służy tylko do włączenia elektroniki sterującej oraz przełączenia przekaźników do baterii trakcyjnej, która to odpala silnik spalinowy. Co za tym idzie w samochodach hybrydowych akumulator 12V zwykle umiera gwałtownie, bo nie ma wcześniej oznak jego słabości- nie ma problemów z odpaleniem na zimnym. Wiąże się z tym jeszcze ciekawa właściwość, mianowicie można "odpalić" hybrydę z 8 szt. baterii R20 połączonych szeregowo w przypadku awarii akumulatora 12V. Natknąłem się na forum Toyoty na informację, że ktoś tak robił.
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200H+GS540h

Postprzez Thorgal1 » 14 mar 2018, o 18:32

jak mi nie chciał włączyć się z powodu słabego akumulatora 12v, to popiłem prostownik i odpalił ... nie pierdzieliłem się z nim.

oki, bo odbiegamy od tematu

jak zrobić żeby pedał gazu reagował jak w samochodzie nie hybrydowym ??
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez panPrzemek » 10 lip 2018, o 21:38

Ja tylko zauważyłem że można wymusić odpalenie silnika spalinowego jeśli w danej chwili chodzi na elektryku, poprzez wciśnięcie gazu. Obroty też wtedy delikatnie podskocza no ale nie do odcinki wiadomo
panPrzemek
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez scotti » 15 sie 2018, o 22:45

Może to mała podpowiedz a moze oczywista rzecz.
Otóż zaznajomiony elektryk samochodowy powiedział mi że awaryjny tryb uruchomienia silnika benzynowego np. zimą następuję poprzez wciśniecie-trzymanie hamulca i dwukrotnym wciśnięciu pedału gazu.
Sprawdziłem dziala
scotti
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez pkobierecki » 25 sie 2018, o 23:40

scotti napisał(a):Może to mała podpowiedz a moze oczywista rzecz.
Otóż zaznajomiony elektryk samochodowy powiedział mi że awaryjny tryb uruchomienia silnika benzynowego np. zimą następuję poprzez wciśniecie-trzymanie hamulca i dwukrotnym wciśnięciu pedału gazu.
Sprawdziłem dziala

Hmm, to jak wysiądzie akumulator 12V można opalić hybrydę za pomocą tej procedury? Normalnie pomija akumulator 12V jakoś?
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200H+GS540h

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe