Parujące Reflektory GS Mk3

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Postprzez dommell » 21 lut 2021, o 21:31

TomOst mistrzostwo :) :) :lol:
dommell
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez TomOst » 22 lut 2021, o 00:14

No tak to działa. I powiem szczerze że nie rozumiem idei lexusa dlaczego tak to ma działać. Miałem kiedyś vectre opc ze skretnymi soczewkami i tak wyraźnie było widać jak ładnie doświetlają w zakrętach przy każdej prędkości na każdej drodze, czy to autostrada czy jakaś gminna kręta ścieżka. W lexusie na poczatku myslalem ze nie działają wcale afs ale działają i faktycznie bardziej widać po skręcie w lewo jak wiązka wraca do pozycji na wprost.
Ja juz przyzwyczailem sie i jak dla mnie to moga nie działać.
TomOst
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez muzz » 22 lut 2021, o 10:47

dlatego działa to tak a nie inaczej, bo to pewnie pierwszy wypust toyoty z takimi lampami
później poprawiali i już w avensisie 2009 lepiej skręcały i bardziej widocznie i obie soczewki ;)
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez Dawid0ss » 22 lut 2021, o 11:35

A znacie może jakiś sprawdzony zakład w Wawie, który regeneruje ksenony ? U mnie co prawda nie paruje, ale imo mogłoby to deko lepiej świecić.
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez muzz » 22 lut 2021, o 14:04

jakbym miał regenerować to wolałbym chyba zrobić retrofit i wymienić soczewki nawet na inne ale nowe...
to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie
kiedyś regenerowałem zwykle odbłyśniki i szczerze mówiąc to nie byłem za bardzo zadowolony...
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez kliMati » 23 lut 2021, o 19:44

Dawid0ss napisał(a):A znacie może jakiś sprawdzony zakład w Wawie, który regeneruje ksenony ? U mnie co prawda nie paruje, ale imo mogłoby to deko lepiej świecić.

a jak wiekowe są Twoje klosze? Jeśli mają tyle lat co auto to stawiam na zanieczyszczenie od wewnątrz i zmatowienie klosza mikrorysami.
Cholerne śrubki mocujące chromowane ramki są źródłem problemu. Śrubki korodują, puchną i powodują pęknięcia klosza w miejscu gdzie są wkręcone, woda ma już potem łatwą drogę do środka reflektora, a z nią formy życia. U mnie dodatkowo mikrorysy zajmowały większą powierzchnię klosza niż fragmenty wolne od mikrorys, więc zrobiłem wymianę kloszy. Samą wymianę ogarnie nawet amator, a warsztat zajmujący się reflektorami powinien bez problemu ogarnąć umycie odbłyśników. Po takiej operacji zmiana jest kolosalna, a miałem porównanie, bo w Polsce nie było kloszy od strony pasażera i czekając na dostawę z Czech jeździłem z jednym wymienionym i jednym starym. Możesz jeszcze pokusić się o wymianę palników jeśli masz stare. Barwa będzie bardziej zbliżona do światła dziennego
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe