Parujące Reflektory GS Mk3

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
BOD
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:52
Model Lexusa: GS 300 Prestige '05
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: BOD »

Nie można.
sebahejka
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:58
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: sebahejka »

Klosz można kupić na allegro, nie wiem czy można w domowych warunkach wymienić klosz
https://allegro.pl/oferta/klosz-szklo-r ... 8180755903
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: wuju »

Można, opalarka albo piekarnik do rozgrzania kleju.
Nawiedzoni_Toni
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2019, o 23:02
Model Lexusa: Lexus GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: Nawiedzoni_Toni »

andrej7 pisze:Ja byłem tutaj : http://www.regeneracjalamp.waw.pl/
Usługa wykonana była na jesieni jakoś wrzesień/październik..przez pierwszy tydzień utrzymywała się lekka mgiełka w środku lamp, później wszystko zeszło, nie ma najmniejszej smugi. Zapłaciłem 1100zł z tym, że oprócz uszczelnień został położony nowy lakier na szkła i nowa przetwornica, bo stara się utopiła. Człowiek rzeczowy konkretny, akurat jak byłem tam stał tez inny GS, podobno dużo robią tych aut, z tego co słyszałem to chyba z Osiedla kierują klientów własnie do Otwocka. Warsztat (garaż przydomowy) w lesie trochę sie cykałem zostawić auto :) Ogólnie polecam.
Cześć,

Miałem przyjemność skorzystać z owego serwisu i jestem zadowolony. Lampy wyglądają dobrze bez mgiełki aczkolwiek majster uczulał iż delikatna mgiełka może się jeszcze chwile pojawiać.
Panowie jak wyjęli lampy to w lewej przetwornica już mocno nadszarpnięta przez rdzę i wodę ale gość powiedział, że to najdłużej działające przetwornice po zalaniu.
Mój problem polegał również na nieszczelności - winne są rdzewiejące śruby rozsadzające mocowanie klosza.
Płatność 800 pln bo bez wymiany przetwornicy. Z podmianką +300 pln za sztukę.

Pozdrawiam i dziękuję za polecenie tego serwisu.

P.s. Okolica całkiem spokojna ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: Chief1902 »

Odgrzeję kotleta.

Kupiłem gs z zaparowaną lampą i wiedziałem że to będzie jedna z pierwszych rzeczy do zrobienia. Pech chciał że tuż po zakupie padła przetwornica :ireful3:

Odważyłem się na poradę z uszczelnieniem lampy sikaflexem. Rozklejanie lampy- koszmar. Suszarka na full, oparlarka i grzejemy, powolutku rozklejając kawałek po kawałku. Zaczepy klosza łamały się jak zapałki, sama obudowa też trochę ucierpiała. Po rozebraniu klosza moim oczom ukazał się taki widok - wklejam ku przestrodze i dziękuję Panu że tylko na przetwornicy się skończyło:
Obrazek
Nowa przetwornica 350pln z allegro. Działa. Sklejanie sikaflexem - bajka. Opalarką nagrzewałem plastik obudowy i przywracałem mu pierwotną formę. Klosz oczywiście cały popękany w miejscu gdzie były wkręty od ozdoby klosza, wkrętów już nie ma, został klejo-uszczelniacz. Aktualnie zero pary.

Same klosze pożółkłe i spękane zatem od razu poleciała polerka i zabezpieczenie wynalazkiem k2 po polerce.
Efekt:
Obrazek
Obrazek
Na górnym foto widać pęknięcia plastiku pod kloszem, na dolnym foto już zapaćkane.
jpok
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2018, o 20:54
Model Lexusa: GS 300 MK3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: jpok »

Tak przy okazji wątku o reflektorach, to jak sprawdzić czy działa mechanizm skrętny ? Bo mam wrażenie że u mnie nie działa.
Czy aktywuje się przy określonej prędkości ?
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: dommell »

powyżej 10km/h
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: kliMati »

najlepiej zaobserwować moment kiedy reflektor powraca po skręcie do pozycji wyjściowej i jak dla mnie bardziej widoczny jest ruch reflektora po stronie kierowcy. Skręt w lewo, a po wyprostowaniu widać jak wraca lewa wiązka, w prawym nie ma takiej widocznej różnicy z uwagi na asymetryczność wiązki
TomOst
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2020, o 09:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: WarmMaz
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: TomOst »

Nie z uwagi na asymetryczność wiązki tylko:
Skrecajac w lewo skreca lewy, skrecajac w prawo skreca prawy reflektor, a z uwagi na asymetryczność wiązki prawy skręca o mniejszy kąt, ponieważ on i tak oświetla bardziej prawą stronę. Dlatego prawego nie widać jak skręca.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Parujące Reflektory GS Mk3

Post autor: kliMati »

TomOst pisze:Nie z uwagi na asymetryczność wiązki tylko:
.... z uwagi na asymetryczność wiązki prawy skręca o mniejszy kąt ..... Dlatego prawego nie widać jak skręca.
czyli jednak z uwagi na asymetryczność wiązki :szok: :secretyb:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości