Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: Bober87 »

Witam kolegów mam pytanie odnośnie parowania telefonu dokładnie modeli iphone 8 oraz iphone X chce zakupić któryś
z tych modeli i pytanie czy da rade sparować go z systemem mulimedialnym w lexusie IS XE 20 poprzez niebieski ząbek aby odbierać polaczenia i wykonywać połączenia oraz przenieść książkę telefoniczną do systemu w aucie aby nie wybierać telefonu do ososby do której chcę dzwonić ręcznie na telefonie tylko z ekranu dotykowego w aucie chodzi mi o ten system z navi i mark levinsonem modelu tego systemu nie pamietam na sony xperia z5 śmiga wszystko ok a słyszałem ,że z iphonami to raczej słabo jest, czy ktoś tu na forum parował lexa z tymi modelami nowymi apple-a ? ;)
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: pjetrooha »

IPh 6s, 7+, 8 i X parowałem u siebie (używam 7+). Książkę wgrasz, kontakty się pobiorą, można też przypisać chyba 18 kontaktów szybkiego wybierania... obsługa z monitora plus odbiór i kończenie z kierownicy. Wybieranie głosowe u mnie nie działa. Pomimo zaczytania pełnej książki do systemu Lexa, niektóre kontakty nie są identyfikowane... dzwoni, ale wyświetlany jest tylko numer bez osoby... nie znalazłem żadnej prawidłowości, ASO też nie wyjaśniło tematu.
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: Bober87 »

Dzieki za odpowiedz i pomoc :) a to powiem Tobie ,że u mnie jak dzwoniła dana osoba a jest zaczytana do książki w systemie pojawia się kto to i numer tej ososby ale jak kupie apple to sprawdzę i podzielę się z tą informacją czy zaczytuje nazwe kontaktu czy tylko numer telefonu osoby dzwoniącej . Teraz wiem ,że można brać na spokojnie Appla :)
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: Bober87 »

Kupiłem 8 plusa i podłączyłem na luzie szybciej się połączył niż jaki kolwiek telefon z androidem :dirol: i normalnie zaciągnał kontakty i jak dzwoni telefon to pokazuje wszystko numer oraz nazwe zapisanego kontaktu :dance3:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: ArtIS »

Panowie nie ma opcji aby iphone przerzucił kontakty do systemu ISa drugiej generacji.

Android tak, poprzez opcje „wyślij do” gdzie wskazujemy samochód. System Bluetooth w mk2 służy jedynie do wykonywania połączeń i ich odbierania. Z ios nie wyślemy mu kontaktów.

Chyba ze ktoś może poratować filmem to chętnie zobaczę jak to zrobić. Bardzo długo się z tym męczyłem, szukałem na forach w USA i nic....
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: pjetrooha »

W wersji mk2 z navi w setup można dodać telefon i po zatwierdzeniu kodu z konsoli auta następuje transfer danych do systemu Lexa.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: pjetrooha »

Bober87 pisze:Kupiłem 8 plusa i podłączyłem na luzie szybciej się połączył niż jaki kolwiek telefon z androidem :dirol: i normalnie zaciągnał kontakty i jak dzwoni telefon to pokazuje wszystko numer oraz nazwe zapisanego kontaktu :dance3:
No to super... gdzie masz zapisywane kontakty z telefonu? u mnie domyślnie pozostawiłem w chmurze google, no i jak pisałem książka cała przerzucona do Lexa a i tak przy części dzwoniących wyświetla się sam nr, bez nazwy. Hmm, może chodzi o prefix +48 przez numerami?
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: Bober87 »

Witam kolegów ponownie powiem tak zaczałem dopiero poznawać tajniki Apple i jego chmurek Icloudów i tak dalej kupując jego w sobote wczoraj wydzwoniłem chrześniaka bo wiem ,że młody ma hopla na punkcie jabłek i ich programów by starego 31 latka nauczył obsługi bo jak na razie to znałem ale dawnego symbiana i androida w pełni , więc takz tego co wiem i mi pokazywał na kompie to kontakty iphona są zapisane w icloudzie i ja je przerzuciłem z sima prosto na iphona i u mnie niema prefixu kontakty wyglądają identycznie jak na karcie sim a jak któs bedzie dzwonił jak będę jechał to aż zwrócę uwagę jak się wyświetla numer i postaram się zrobić zdjęcie i podrzucić tu na forum , mam pytanie odnośnie opcji w menu telephone w systemie lexus jest cos takiego jak czas na odpowiedz miałem ustawione wcześniej na 4 sekundy teraz właśnie się dopatrzyłem ale ustawiłem dłuższy czas o co w tym chodzi ? chrześniak mi tłumaczy ,że to jest chyba jak ktoś dzwoni a ja prowdzę i brak będzie odbioru telefonu to ,że po tym czasie powinno rozłączyć samo z siebie , coś w tym jest czy młody może się mylić ???? a i jest jeszcze jedna ciekawostka może kolega to widział jak się wejdzie w iphonie na mapy to widać niby z gps swoja lokalizacje i lokalizacje auta :) i się zastanawiam o co w tym koman czy on zapisał ostatnie połączenie z blue auta czy jak to działa , zwróć u siebie kolego w iphonie czy jest coś takiego ,że nasze lexiny są odznaczone w miejscu pozostawienia.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: pjetrooha »

Bober87 pisze:Witam kolegów ponownie powiem tak zaczałem dopiero poznawać tajniki Apple i jego chmurek Icloudów i tak dalej kupując jego w sobote wczoraj wydzwoniłem chrześniaka bo wiem ,że młody ma hopla na punkcie jabłek i ich programów by starego 31 latka nauczył obsługi bo jak na razie to znałem ale dawnego symbiana i androida w pełni , więc takz tego co wiem i mi pokazywał na kompie to kontakty iphona są zapisane w icloudzie i ja je przerzuciłem z sima prosto na iphona i u mnie niema prefixu kontakty wyglądają identycznie jak na karcie sim a jak któs bedzie dzwonił jak będę jechał to aż zwrócę uwagę jak się wyświetla numer i postaram się zrobić zdjęcie i podrzucić tu na forum , mam pytanie odnośnie opcji w menu telephone w systemie lexus jest cos takiego jak czas na odpowiedz miałem ustawione wcześniej na 4 sekundy teraz właśnie się dopatrzyłem ale ustawiłem dłuższy czas o co w tym chodzi ? chrześniak mi tłumaczy ,że to jest chyba jak ktoś dzwoni a ja prowdzę i brak będzie odbioru telefonu to ,że po tym czasie powinno rozłączyć samo z siebie , coś w tym jest czy młody może się mylić ???? a i jest jeszcze jedna ciekawostka może kolega to widział jak się wejdzie w iphonie na mapy to widać niby z gps swoja lokalizacje i lokalizacje auta :) i się zastanawiam o co w tym koman czy on zapisał ostatnie połączenie z blue auta czy jak to działa , zwróć u siebie kolego w iphonie czy jest coś takiego ,że nasze lexiny są odznaczone w miejscu pozostawienia.
co do map... jeśli na IPh masz włączoną lokalizację, to telefon zapamiętuje położenie auta... i we wskazówkach pokazuje gdzie jest zaparkowane z dokładnością do kilku metrów - pomocne w jakiś galeriach z otwartymi parkingami albo w okolicy której nie znasz (chyba przelicza średnią prędkość poruszania się i zestawia z I/O bluetooth)... ale to nie jest chyba rozwiązanie tylko jabłka ;)
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 220d a Iphone 8 lub iphone x

Post autor: Bober87 »

Tak podobnie miałem wcześniej też w sony xperia z5 w androidzie w google maps ,że wyłapywał własnie średni czas przejazdu czy jakośc tak i pokazywał ile sie przejechało samochodem, pieszo lub rowerem jaką trasę zrobiłem ale tam nie było lokalizacji ostatniego jak by położenia pojazdu . Fakt dobre to jest bo kiedyś faktycznie mając spotkanie i uciekający czas w zegarku zostawiłem auto w dużej galerii i miałem dobre 20 min szukania bo nie zwróciłem uwagi gdzie postawiłem więc stwierdzam ,że faktycznie można zgubic auto i to może lekko naprowadzic do pojazdu. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości