Problem z centralnym i oświetleniem wnętrza IS200

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: Problem z centralnym i oświetleniem wnętrza IS200

Post autor: mcdriven »

Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich forumowiczów. Nie chcę tworzyć nowego tematu, bo znalazłem ten. U mnie jest podobny problem, brak podświetlenia kabiny po otwarciu drzwi. Nie działa też zapalniczka. O dziwo centralny z pilota działa. Sprawdziłem bezpiecznik DOME - nie spalony. Znalazłem też MPX-B, przy nogach pasażera, też nie jest spalony. Po otworzeniu auta z pilota podświetla się jedynie okolica stacyjki. Czy macie jakieś inne pomysły, co może powodować brak oświetlenia?
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Problem z centralnym i oświetleniem wnętrza IS200

Post autor: dzida »

może styki przełącznika obok lampki trzeba przeczyścić? Wato sprawdzić czy napięcie tam dochodzi
może to spalona żarówka

edit:
teraz doczytałem, że dotyczy to też zapalniczki

rada to woltomierz na napięcie stałe i sprawdzanie
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: Problem z centralnym i oświetleniem wnętrza IS200

Post autor: mcdriven »

Żarówka nie jest spalona, bo "z palca" mogę normalnie włączyć oświetlenie wewnątrz. Działa zarówno oświetlenie z przodu jak i z tyłu.
mgorniewicz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Krasna
Kontakt:

Re: Problem z centralnym i oświetleniem wnętrza IS200

Post autor: mgorniewicz »

W nawiązaniu do tematu. Proszę o podpowiedź: co jest odpowiedzialne (bezpiecznik, przekaźnik, przerwany kabel) za oświetlenie zegarów podczas jazdy i całości deski rozdzielczej. Kupiłem samochód żonie i nie mogę znaleźć przyczyny braku podświetlenia. Wydaje mi się, że przeszukałem wszystkie bezpieczniki (przy słupku obok miejsca dla pasażera, przy słupku obok kierowcy i pod maską obok akumulatora) i nie zauważyłem żeby któryś z nich był spalony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości