LS430 programowanie kluczyka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: maniek_ls400 »

tak
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Joe89
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 25 gru 2016, o 22:48
Model Lexusa: LS430 03' Lift
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: Joe89 »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Młody_Lexus
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2015, o 10:59
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: Młody_Lexus »

Siema. Mam podobny problem a mianowicie: posiadam do Lexa 2 kluczyki - nazwijmy je 1 (keyless) i 2 (jak tradycyjny kluczyk).
Kluczykiem nr 1 otwieram i zamykam auto "dotykowo", odpalam bez wkładania w stacyjkę (z wkładaniem oczywiście też), ale nie reagują przyciski zamknij/otwórz - klapa natomiast otwiera się z przycisku (przytrzymam przycisk przez chwilę i otwiera, ale też najczęściej dopiero za drugim razem - za pierwszym też się zdarza ale rzadko). Wszystko wcześniej działało, ale z czasem musiałem wciskać po kilka razy, podchodziłem, odchodziłem, przykładałem do oczu - no jak debil skakałem przy nim, ale za którymś razem łapało (czasami nawet i za pierwszym). Teraz od kilku dni nie ma bata - nie reaguje, dioda przy wciskaniu na kluczyku świeci, ale nie ma reakcji zamków.
Kluczyk nr 2 działa normalnie - otwiera i zamyka zamki za pierwszym wciśnięciem, odpala po włożeniu w stacyjkę.
Szczerze mówiąc nie próbowałem zmieniać teraz baterii, bo jakiś czas temu zmieniałem - chociaż może mi się wydaje, że to było niedawno, a w rzeczywistości mogło już trochę czasu minąć.
Macie jakieś pomysły? Zacząć od baterii?
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: SimonFreeman »

Zacznij od baterii :) Miałem z 2 miesiące temu podobną przygode. Keyless nie zareagował na dotknięcie klamki, nie zareagował na żaden przycisk, musiałem wysunąć grot kluczyka i otworzyć ręcznie co spowodowało włączenie alarmu i dało jasny sygnał, że to nie akumulator. Odpalił bezkluczykowo, potem zamknął bez problemu w garażu, otwierał też normalnie (sprawdziłem kilkukrotnie). Nastepnego dnia rano bez problemu otworzyłem auto dotykając klamki i pojechałem do pracy. Po południu to samo. Nie otwiera, pilot mimo że coś tam migał, to nie zadziałał. Zmieniłem baterię i od tamtej pory więcej się to nie powtórzyło. Bateria miała jakieś dwa lata...a też myślałem, że dopiero co zmieniałem :)
Awatar użytkownika
Młody_Lexus
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2015, o 10:59
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: Młody_Lexus »

No i lipa. Zmieniłem baterię i dalej to samo. Działa tylko "dotykanie" a przyciski nic. Jakieś dalsze pomysły?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: maniek_ls400 »

Tak rozbierz tego pilota, na końcu jest mały czarny element - dość luźno porusza się wewnątrz (oczyść go i okolice jego styku z płytką drukowaną) złóż z powrotem będzie lepiej.
p.s. mam piloty na sprzedaż od przedlifta..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: kpk »

Odkopię trochę temat.
Mój główny kluczyk spadł mi na beton i po tym upadku mam problem z otwarciem samochodu za pomocą przycisków. Jeszcze przed upadkiem bateria była już na wyczerpaniu. Aby być pewnym, że to nie bateria wymieniłem ją. Po wymianie baterii dalej mam ten sam problem. Postanowiłem poszperać w necie i znalazłem filmik, który pokazuje jak za pomocą otwierania drzwi zaprogramować kluczyk. https://youtu.be/4F3Xu_GdbqU?t=221 temat jest opisywany od 3:41. Całą procedurę przechodzę zgodnie z instrukcją i nawet jak pod koniec filmu jest pokazane by przytrzymać zamknięcie i otwarcie na pilocie to w tym czasie już drzwi się otwierają i zamykają za pomocą pilota. Na koniec gość mówi, by zaakceptować programowanie to trzeba otworzyć drzwi(https://youtu.be/4F3Xu_GdbqU?t=288) no i jak to robię to pilot przestaje działać :(
Ktoś ma jakiś pomysł co robię nie tak?
Pozdrawiam
KPK
LS430 sprzedany.
JohnCreasy
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2016, o 21:24
Model Lexusa: LS430 UCF30
Skąd:: Wnd
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: JohnCreasy »

Witam,

Odkopię temat bo od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić.
Pacjent LS 430 2002 r. wersja president ...mam tylko jeden kluczyk z dwoma przyciskami (otwieranie / zamykanie)
Zamówiłem jakiś czas temu kluczyk od Rikiego używany z trzeba przyciskami (otwieranie / zamykanie / bagażnik) ,liczyłem,że uda się go zaprogramować za pomocą Techstream,jednak nic z tych rzeczy.
Żadne procedury z trzaskaniem i otwieraniem drzwi nic nie dają. Dodam,że przez to,że jest to kluczyk awaryjny nie działa mi również smart key.

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach nie mam kluczyka FOB czyli tego głównego z trzema przyciskami i niby nie da się nic zrobić bez fabrycznie nowego kluczyka lub specjalnego programu.

Nie orientowałem się ile kosztuje nowy kluczyk + programowanie w ASO bo nie chcę żeby mnie głowa rozbolała,pytanie czy ktoś wie jak to obejść?

Pzdr
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

LS430 programowanie kluczyka

Post autor: LEPSI RX »

Daj kluczyk do kogoś kto dorabia klucze i niech wyczyści kluczyk. Wtedy spokojnie go dopiszesz.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
dduban
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2018, o 21:12
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: LS430 programowanie kluczyka

Post autor: dduban »

Witam

Odkopuje, problem dośc poważny bo jak mi klęknie aku to nie otworzę auta.
Nie działa mi wkładka w drzwiach kierowcy, wkladam kluczyk przekręcam i nic :/
Jakieś sugestie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości