LS 400 98r nie działające zegary!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
shopszklarska
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2014, o 14:25
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Szklarska Poręba
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: shopszklarska »

Witam, ja z kolei mam problem bo nie doświetla mi do końca wskazówka od prędkościomierza, czy ktoś zna przyczynę?? coś poradzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: maniek_ls400 »

Świetlówka będąca wskazówką umiera. Do wymiany.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: GrzegorzPPP »

Dziś stanął mi prędkościomierz :)

Poza tym wszystkie wskaźniki i podświetlanie działają bez zarzutu. Dystans licznik bije.

Jakieś pomysły :?:
thy
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:05
Model Lexusa: LS 400 gen 2.5
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: thy »

Stuknij z wyczuciem dłonią w trakcie jazdy od góry w kokpit na wysokości licznika, daj znać, czy pomogło, tj. czy wskazówka ruszyła.
Nie, to nie żart. :)
pozdrawiam,
thy
v8 maniac
Obrazek
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: GrzegorzPPP »

Wcześniej też obrotomierz stawał na zero i pukanie pomagało, niestety z prędkościomierzem ten numer nie przechodzi :)

Dzisiaj do południa jeździłem i wskazówka leżała, a później w czasie jazdy sama się naprawiła :)

To może być problem w ścieżkach?
thy
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:05
Model Lexusa: LS 400 gen 2.5
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: thy »

Ciężko mi powiedzieć gdzie na 100% leży problem. Podejrzenie kieruje w stronę zimnego lutu, zaśniedzenia styku/ów ew. problemu z którymś kondensatorem.
Rok temu, mając identyczny problem, rozebrałem swój licznik na części pierwsze. Konstrukcja licznika ostatnich liftów jest (niestety) inna niż w LS400 I gen (vide: udokumentowane przypadki z klejącym się padem pod wskazówkami w stanie spoczynku, gdzie wystarczyło wyczyszczenie). Płytki z elektroniką w liczniku poza wieloma łączącymi je taśmami sygnałowymi posiadają otwory na poprzeczne stalowe 'pręty' zasilające silniki wskazówek. Ciężko to wytłumaczyć, ale płytki są ułożone tak |-|-|- a poprzeczne to wspomniane pręciki. U mnie wystarczyło owe pręciki wyjąć, wyczyścić, porządnie docisnąć przy składaniu. Złożyłem, działało cały zeszły sezon w najgorsze upały. W tym sezonie wskazówka przykleiła mi się niedawno po raz pierwszy - rozwiązanie nie jest 100%. Będę musiał tam najrzeć ponownie. Praca nie jest jakoś specjalnie wymagająca co do znajomości elektroniki, raczej chodzi o delikatność w działaniu.
Na http://www.ClubLexus.com problem jest dość powszechnie znany, lecz rozwiązanie nie jest jeszcze znane, ew jak go nie znalazłem. Istnieją natomiast ogłoszenia naprawienia tej usterki za $ przez custom firmy ogłaszające się na forum.
pozdrawiam,
thy
v8 maniac
Obrazek
venom692
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2016, o 16:50
Model Lexusa: ls 400
Skąd:: gostyń
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: venom692 »

ja sie z tym uporalem. przeczytalem na roznych forach ze sa jakies kondensatory do wymiany. u mnie(ls 400 91') bylo o wiele gorzej (ponoc). chlop z ostrowa wielkopolskigo, ktorego znalazlem twierdzi ze plyta glowna byla przegnita i musial sciezki odbudowywac takze kupa roboty - dwie noce rył nd tym (ale juz teraz ma ponoc obcykane) koszt 450zl
jeslikos potrzebuje namiar na tego magika to pisac:
venom692@gmail.com
Leetvoos
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2017, o 20:09
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: Leetvoos »

Podepne się tutaj że swoim problemem. U mnie po odpaleniu też nie działają zegary ale dodatkowo cała elektryka zachowuje się tak jakby kluczyk cały czas był w pozycji ACC ( nie działają szyby, wentylacja, kierunki, wspomaganie etc.). Ponadto czasem gdy zalapie i przerzucam dźwignię z P na R to znowu "wywala". Mija trochę czasu i wszystko naprawia się samo... Jakieś sugestie?
w1lq
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2018, o 22:04
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: w1lq »

Mam podobna sytuacje. Czasami mi nie dzialala obrotomierz i predkosciomierz. O ile to pierwsze potrafi zaczac dzialac po lupnieciu - to drugie zazwyczaj umiera i od czasu do czasu zaczyna dzialac. Macie jakies pomysly co mozna zrobic? Rozebrac i przelutowac te kondensatory? Jest ktos u nas na poludniu kto takie cuda robi? U mnie LS400 rocznik 92/93
Leetvoos
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2017, o 20:09
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: LS 400 98r nie działające zegary!

Post autor: Leetvoos »

U mnie winowajcą okazał się niefabryczny alarm zrobiony na dwóch przekaznikach na których luzowaly się wsuwki. Dodatkowo były źle podpięte piny co powodowało znaczne pobory prądu z którymi nie mogłem sobie poradzić od lat :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości