LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
adino1
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2012, o 14:57
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: adino1 »

carsik pisze:a skąd wiesz, że to czujnik?
tak jak napisałem w poście...byłem na kompie, więc tam wyszło że to lewy czujnik
Maciej
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 12:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: Maciej »

sprawdz koniecznie kabel do czujnika. u mnie byl z nim problem zima i przy obfitych opadach. moze jest gdzies przetarty.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: carsik »

adino1 pisze:
carsik pisze:a skąd wiesz, że to czujnik?
tak jak napisałem w poście...byłem na kompie, więc tam wyszło że to lewy czujnik
Nie, wyszło tylko, że sygnał z czujnika nie dociera do sterownika lub jest nieprawidłowy i nie musi to oznaczać wadliwego czujnika
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
adino1
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2012, o 14:57
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: adino1 »

Był test drogowy (komp plus jazda) i wyszło, że nie czyta prędkości lewego koła...więc jak dla mnie to czujnik, bo raczej nie komputer bo czyta bez problemu pozostałe koła
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: Yarecki »

adino1 pisze:Był test drogowy (komp plus jazda) i wyszło, że nie czyta prędkości lewego koła...więc jak dla mnie to czujnik, bo raczej nie komputer bo czyta bez problemu pozostałe koła
Przeczytaj to jeszcze raz z czym się również zgadzam i wyciągnij wnioski:
carsik pisze: Nie, wyszło tylko, że sygnał z czujnika nie dociera do sterownika lub jest nieprawidłowy i nie musi to oznaczać wadliwego czujnika
Awatar użytkownika
KRZYZANO
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 10:41
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: KRZYZANO »

adino1 pisze:Był test drogowy (komp plus jazda) i wyszło, że nie czyta prędkości lewego koła...więc jak dla mnie to czujnik, bo raczej nie komputer bo czyta bez problemu pozostałe koła
Dokładnie jak piszą koledzy. W wielu przypadkach to jest zaśniedziała wtyczka lub przetarty kabel, ale jak już się zdecydujesz na wymianę czujnika to koniecznie z kablem.
Awatar użytkownika
pdrog
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:20
Model Lexusa: rx350 III
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: pdrog »

witam
dokładnie to samo przytrafiło sie w moim GS. pierwszy raz w lipcu...stał kilka dni, ostro popadało w nocy i po odpaleniu pokazał się zestaw kontrolek. po przejechaniu kilkunastu kilometrów w słońcu, krótki postój na stacji benzynowej, odpalenie i zgasło. niestety powtórka nastąpiła tydzień temu (zgasło po dwóch dniach) i wczoraj sie pojawiło. zawsze po opadach deszczu. po rozgrzaniu i przesuszeniu auta kontrolki gasną. powoli mnie to wpienia...chyba w końcu poszukam kogoś z kompem. podejrzewam że gdzieś coś jest nieszczelne, dostaje wilgoci...ale bez sprecyzowania CO to jest to czysta loteria.
Awatar użytkownika
KRZYZANO
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 10:41
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: KRZYZANO »

pdrog pisze:witam
dokładnie to samo przytrafiło sie w moim GS. pierwszy raz w lipcu...stał kilka dni, ostro popadało w nocy i po odpaleniu pokazał się zestaw kontrolek. po przejechaniu kilkunastu kilometrów w słońcu, krótki postój na stacji benzynowej, odpalenie i zgasło. niestety powtórka nastąpiła tydzień temu (zgasło po dwóch dniach) i wczoraj sie pojawiło. zawsze po opadach deszczu. po rozgrzaniu i przesuszeniu auta kontrolki gasną. powoli mnie to wpienia...chyba w końcu poszukam kogoś z kompem. podejrzewam że gdzieś coś jest nieszczelne, dostaje wilgoci...ale bez sprecyzowania CO to jest to czysta loteria.
Na Twoim miejscu bym się cieszył, że samo znika, bo oznacza brak łączności na jakiejś wtyczce lub masie, a nie poważną usterkę, a to chyba lepsze... choć zgadzam się, że może irytować. Należałoby sprawdzić wszystkie kostki, punkty łączenia i masy. Może ktoś się podzieli schematem elektryki?
Awatar użytkownika
pdrog
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:20
Model Lexusa: rx350 III
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: pdrog »

KRZYZANO pisze:
pdrog pisze:witam
dokładnie to samo przytrafiło sie w moim GS. pierwszy raz w lipcu...stał kilka dni, ostro popadało w nocy i po odpaleniu pokazał się zestaw kontrolek. po przejechaniu kilkunastu kilometrów w słońcu, krótki postój na stacji benzynowej, odpalenie i zgasło. niestety powtórka nastąpiła tydzień temu (zgasło po dwóch dniach) i wczoraj sie pojawiło. zawsze po opadach deszczu. po rozgrzaniu i przesuszeniu auta kontrolki gasną. powoli mnie to wpienia...chyba w końcu poszukam kogoś z kompem. podejrzewam że gdzieś coś jest nieszczelne, dostaje wilgoci...ale bez sprecyzowania CO to jest to czysta loteria.
Na Twoim miejscu bym się cieszył, że samo znika, bo oznacza brak łączności na jakiejś wtyczce lub masie, a nie poważną usterkę, a to chyba lepsze... choć zgadzam się, że może irytować. Należałoby sprawdzić wszystkie kostki, punkty łączenia i masy. Może ktoś się podzieli schematem elektryki?
no generalnie sie cieszę...zazwyczaj wystarczy postawić na słońcu..ale idzie jesień i zima więc będzie kiepsko. wszystkich kostek nie dam rady sprawdzić :biggrin2: bo bym musiał urlop na to poświęcić. najpierw podjadę do aso toyoty w bydgoszczy i tam ustalę co i jak.
adino1
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2012, o 14:57
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: adino1 »

No i problem rozwiązany :D przyczyną całej świetlnej choinki na desce był przerwany kabel przy wtyczce od ABS'u...zdemontowałem, naprawiłem i po kłopocie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości