[is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: grucha2666 »

drzevoo pisze:Może na kasecie ? Widziałem gdzieś takiego moda.
tylko co to za mod? na czym polega???
Awatar użytkownika
drzevoo
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2016, o 14:38
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: drzevoo »

Na wlutowaniu się z kabelkiem mini-jack w obwód radia. Powinno to działać tak, że ustawiasz kasetę/AM w radiu i możesz korzystać z AUXa.
Obstawiałbym, że ktoś podobnie chciał dołożyć zasilanie GPSa i to powoduje trzaski.

Tu jest wątek z forum jak takiego AUXa zrobić w GSie:
viewtopic.php?f=41&t=7830
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: WYMIANA RADIA

Post autor: Rzeznix »

dS pisze:Travis przejściówka która jest na tej aukcji jest do radia bez wzmaka więc się nie nadaje.
Magura kostke masz 18pinową czyli masz seryjny wzmacniacz, niestety gotowej przejściówki nie ma w sprzedaży ani u nas ani w US. Jest takie ustrojstwo, http://www.bartex-caraudio.pl/product_i ... ts_id=2466, ale po pierwsze jest fc*uj drogie, a po drugie, z tego co sam wyszukałem w necie nie jest to pod kostkę 18pinową tylko 20pinową czyli od rayjka z nawi.

Są wiec 2 opcje aby podłączyć aftermarketowe radyjko.
1 - położyć nowe okablowanie do głośików omijając wzmaka
2 - połączyć na żywca kable. Jednak z tym rozwiązaniem jest mały problem, wspólna masa dla wszystkich głośników która może powodować czasem trzeszczenie w głośnika np przy włączaniu radia albo przy zmianie radio <-> CD. Ori radio jest tak dziwnie skonstruowane że do do wzmaka idzie 5 kabli na 4 głośniki a nie 8.

jak chcesz łączyć kable na żywca to w ori kostce kabel nr
1 - podtrzymanie zasilania - aku
3 - sterowanie wzmakiem, służy do włączenia wzmaka podczas włączania radja
5 - wspólna masa głośników ( kabel im krótszy tym lepszy, u mnie od radia do seryjnej kostki jest może z 5 cm)
8 - głośnik przedni lewy
9 - głośnik przedni prawy
10 - zasilanie stacyjka
14 - uziemienie, masa
17 - głośnik tylny lewy
18 - głośnik tylny prawy
Odświeżę nieco temat.
A gdyby tak podłączyć zasilanie do nowego radia z auta, a przewody głośników od radia puścić ZA wzmacniaczem omijając dziada? Bo rozumiem, że już ze wzmacniacza do głośników wychodzą normalnie po dwa kable na głośnik (PP PL TP TL)? Wtedy nie trzeba by było puszczać przewodów po całym aucie... Dobrze kombinuję?
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: endrju1 »

No właśnie tak wszyscy robią.
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: Dragonn »

To się dopnę w takim razie, bo w moim IS'ie tez zmieniarka padła, a w każdym razie nie chce wziąć żadnej płyty do środka, kręci się i kręci, ale nie ;)
Pytanie moje bardziej się kieruje gdzie i jak szukać odpowiednich sprzętów, i skąd ramki się kupuje. Na allegro jakoś nie potrafię nic dopasować żeby weszło do IS'a na pewno.
Radio nie koniecznie mi potrzebne z navi, tylko ważne żeby było Bluetooth i USB, no i płyta też.
Samo podłączenie to już poza faktem że takie radio 2-din pewnie ma swój wzmacniacz już, to ten fabryczny można by i obejść.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: Rzeznix »

Dzisiaj zabrałem się za wymianę radia... Niestety poległem, bo nie mogę dojść który przewód jest który... Po numerkach coś mi nie pasowało, albo nie wiem jak cyferkowo jest ułożona wtyczka według schematu który opisał dS.

http://img25.otofotki.pl/obrazki/ry624_ ... 1804-1.jpg

http://img25.otofotki.pl/obrazki/dy804_ ... 1825-1.jpg

Który przewód to:
a) masa (czarny ISO)
b) stałe +12V (żółty ISO)
c) stacyjka (czerwony ISO)
?

Rozumiem, że koloru niebieskiego z ISO i pomarańczowego od podświetlania nie muszę podłączać do nowego radia?

Kolejna sprawa - wzmacniacz. Ściągnąłem schowek pasażera i odkręciłem górną śrubę trzymającą wzmacniacz. Pytanie co jeszcze go trzyma? Przewody jak popodłączać? Pytania laickie i może doszedłbym do wszystkiego metodą prób i błędów (z głośnikami), ale w tą pogodę zbyt długie grzebanie na dworze przy aucie to dramat... :ireful3:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: Rzeznix »

Znalazłem wreszcie co i jakie kolory oznaczają...

Do radia:
Masa to czarny przewód po środku kostki
Czarny skrajny to stałe 12V
Czerwony z dwoma srebrnymi kropkami to 12V ze stacyjki

Za wzmacniaczem:

Przód lewy +różowy, -fiolet/ciemnoniebieski
Przód prawy +zielony jasny, -niebieski
Tył prawy +czerwony, -biały
Tył lewy +czarny -żółty

Jest gotowy przewód, ale kosztuje 120zł, a i tak trzeba coś podobno poprawiać, więc skoro to łącznie 11 przewodów do zgrzebania, żeby to hulało to moim zdaniem nie warto.

Moje pytanie brzmi:

Czy potrzebuję podłączać 12V załączające wzmacniacz? Czy pełni on jeszcze jakąś funkcje poza zasilaniem głośników? Np. wzmacnia sygnał fal radiowych albo coś? Czy wystarczy, że odetnę przewody od wtyczki do wzmaka i połączę z aftermarketowym radiem czy coś jeszcze trzeba tam drutować? :pala:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: michalllw »

Panie, taki kabelek żeby podłączyć radio kosztuje 20pln :biggrin2: To co robisz jest ekonomicznie nieopłacalne, 20pln minus twoja roboczogodzina X czas i jesteś w plecy pieniądze i nerwy.
Jeżeli masz wersje z nawigacją to jest ona połączona z oryginalnym radiem a jeśli nie to nie ma znaczenia i spokojnie można podłączyć radio pomijając wzmacniacz :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: Rzeznix »

Kabelek kosztuje 120 cebul, nie 20 :P Wczoraj po dyskusji na fejsie i poszukiwaniach informacji na zagranicznych forach stwierdziłem, że pierdzielę i zamówiłem ten kabelek z bartex'a.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200]WYMIANA RADIA/ kostka, kabel.

Post autor: michalllw »

Rzeznix pisze:Kabelek kosztuje 120 cebul, nie 20 :P Wczoraj po dyskusji na fejsie i poszukiwaniach informacji na zagranicznych forach stwierdziłem, że pierdzielę i zamówiłem ten kabelek z bartex'a.
http://allegro.pl/przejsciowka-iso-lexu ... 12615.html
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości