[IS200] Jaki akumulator?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: dommell »

dokładnie, wczoraj wymieniłem akumulator. Przymierzaliśmy pełno. I powiem Wam, że może być tylko Varta lub Varta z naklejką Bosch czyli Bosch 60Ah 540A (ponoć Varta i Bosch to jest jedno i to samo). No chyba, że ktoś nie założy koszyka to opcję się poszerzają. Dojdzie wtedy np Centra z 3 letnią gwarancją i prądem 640A. A tak to koszyk ogranicza wielkość akumulatora i co ważne... nie zamawiajcie żadnego który ma klemy podpinane ciut niżej niż wysokość akumulatora (takie zagłębienie). Bo koszyk na to nie pozwoli.

U Ciebie widzę, nie masz koszyka (albo jego bocznych ścian) na akumulator więc tylko wysokość Ci się nie zgodziła, gdybyś miał koszyk to nawet na długość Bosch 70Ah nie wchodzi. Katalogi coś kłamią :)

A, dodam, że dałem 230zł. No i namawiam do kupna w sklepie. Przy okazji w cenie akumulatora macie pomiary instalacji np. pobór mocy po wyłączeniu wszystkiego czy doładowanie na obciążeniu. U mnie wykazały, że alternator nie do końća doładowauje, 13,5 V zamiast powyżej 14. Co mogło doprowadzić od uszkodzenia poprzedniego akumulatora i dlatego musiałem go wymienić. Szybka naprawa alternatora i teraz wszystko jest ok. Doładowanie jest na poziomie 14,1 (chodzi o bieg jałowy). A gdybym zamówił na necie, wymienił sam, to bym prawdopodobnie akumulator popsuł po paru miesiącach użytkowania.
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: mlody »

Dziś padł mi akumulator. Mam nadzieję, że to nie alternator, tylko wiek akumulatora.
Czy jest szansa by upchnąć BOSHA S4 70Ah, tak by to działało i nie psując za bardzo auta? Jeżeli jest to możliwe, to prosiłbym o opis, jak tego dokonać.
Jeżeli nie, to co proponujecie, znalazłem coś takiego http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1308.html.
Chociaż wolałbym instrukcję wciskania BOSHA ;)
A może ten sprzęt da się wcisnąć?
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1477.html
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: dS »

70Ah jest za wysoki i się nie mieści pod maską, na poprzedniej stronie masz nawet foto
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Panowie nie ma co kombinować i trzeba zakupić varte model d48 pasuje idealnie. Sam to przerabiałem i przekombinowalem....
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: dommell »

mlody pisze:Dziś padł mi akumulator. Mam nadzieję, że to nie alternator, tylko wiek akumulatora.
Czy jest szansa by upchnąć BOSHA S4 70Ah, tak by to działało i nie psując za bardzo auta? Jeżeli jest to możliwe, to prosiłbym o opis, jak tego dokonać.
Jeżeli nie, to co proponujecie, znalazłem coś takiego http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1308.html.
Chociaż wolałbym instrukcję wciskania BOSHA ;)
A może ten sprzęt da się wcisnąć?
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1477.html

jeden post nad Tobą psiałem jaki pasuje. I pisałem też o akumulatorach, które mają podpinaną kleme poniżej górnej krawędzi akumulatora. Jeśli masz oryginalny koszyk to nie ma bata bez wycinania w nim dziury po boku, żebyś akurat ten model tam podpiął. A ten Boscha/Varty co mi wszedł jest idealny do Lexa IS 200.

Jeśli nie masz koszyka, nie masz przewodów w zaciskach pod maska, tylko możesz nimi operować (czytaj, miałeś coś grzebane, nie oryginalnie zapięte), to wejdzie Ci dużo więcej akumulatorów, i L+ i R+. Pełna dowolność. A najlepiej tak jak pisałem podjedź do takiego sklepu i na miejscu przymierzają Ci po kolei każdy, aż będzie pasował. No i powinni zrobić pomiary, to będziesz miał pewność, że Ci nowy akumulator nie padnie za pół roku.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: kolunio »

Panowie odswieze bo chyba bede musial pomyslec o akumulatorze:/ Teraz posiadam is 300 w wersji sportcross i pytanie czy tam rowniez zapodac aku varty 60ah czy tez ten silnik potrzebuje wekszego aku?>:) Pytam poniewaz wiiemy jakie sa nie dokladne katalogi producentow i tak nby varty wskauje ze do zwyklego is 300 czyli sedan wchodzi 70ah a jak wybralem wersje sportcross to wyszedl jeszcze wiekszy czyli 95 ah :D model BLUE dynamic 595 404 083 , Bosch juz tak dokladnego katalogu nie ma i wskazuje na 70ah tylko czy znowu wejdzie na dlugosc :) Czyzby rozne wersje silnikowe mialy inne wytloczki pod aku(wieksze i mniejsze)? Moze wypowiedza sie prosze uzytowncy is 300 sportcrossow co maja pod maska?lub gs 300 ;) jakie aku zapodac ;)
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: turkus »

kolunio pisze:Moze wypowiedza sie prosze uzytowncy is 300 sportcrossow co maja pod maska?lub gs 300 ;) jakie aku zapodac ;)
Jutro sprawdzę i Ci napiszę :)
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: kolunio »

turkus pisze:
kolunio pisze:Moze wypowiedza sie prosze uzytowncy is 300 sportcrossow co maja pod maska?lub gs 300 ;) jakie aku zapodac ;)
Jutro sprawdzę i Ci napiszę :)
Bardzo proszę ;)
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: turkus »

Mam takie coś, nie wiem, co to jest, auto odpala bez problemów :)
Załączniki
photo (1).jpg
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Dzięki za info, nie ma co kombinować i 60ah wystarczy ;) turkus przymocuj sobie aku ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości