GS300 MKII jaki akumulator

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: hydrant23 »

również myślę o aku , gdyż auto stało sobie tydzień nie ruszane w te mrozy :/ i przy -10 się zbuntował , ale po naładowaniu po 4 dniach również w te mrozy odpalił normalnie więc może długi czas na mrozie go trochę zabił,ja mu dam jeszcze szansę , ale już się orientowałem i wybór padł na http://allegro.pl/akumulator-banner-12v ... 27263.html
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: janasek »

Banner jest OK, faktycznie takie w VW widziałem. :) Dobra cena, ale jakoś nie wierzę w możliwość przechowywania bez podtrzymywania przez dłuższy czas... trzeba o niego dbać jak o każdy inny.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: michal_5000 »

@hydrant- dowiedz się, czy Banner robi aku pasujący do Twojego auta z serii Running Bull (niebieski). Jest znacząco droższy (choć jeśli nie masz tam 110Ah, to powinieneś przeboleć ;) ) - natomiast zainwestowanie w porządnego AGM-a powinno się opłacić.

Ja sam użytkowałem właśnie Running Bull'a w BMW 740i (V8 4.4L) a po sprzedaży "odziedziczyła" go moja żona do Audi S8 (V8 4.2L) - a więc obydwa auta daleko bardziej wymagające od GS-a pod względem prądu. Pomimo tego nigdy nie sprawił najmniejszego problemu - pali w największe mrozy idealnie, nawet po wielodniowych postojach (bo to też ćwiczyłem). Trochę na ten temat pisałem tutaj.
I nie - nie zgodzę się, że "każdy aku należy podładowywać" (oczywiście nie mówię o zostawieniu auta na pół roku, ale długi urlop właściciela powinien spokojnie wytrzymywać).

PS. nawiasem mówiąc, Banner to nieduża austryjacka firma, z produkcją na miejscu - i jakoś dużo bardziej wierzę w możliwość utrzymania przez nich stałej jakości, niż w przypadku molocha jakim jest Exide (czyli m.in. Centra) czy Johnson Controls (czyli Varta, Bosch, Interstate, Duralast, Motorcraft...). Są zresztą jedną z dwóch firm dostarczających OEM-owe aku dla BMW w Europie.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: Ralfx »

U mnie są akumulatory Centra w obu Lexusach. Swoim jeździłem przy ostatnich mrozach raz na 4 dni i nie było z nim problemów, żadnych prostowników i gimnastyk z zabieraniem do mieszkania nie stosowałem. Pojemność w SC 70Ah w GS siedzi 74Ah jeśli mnie pamięć nie myli
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: uho50 »

Moim zdaniem banner jest dość dobry i jego cena jest przystępna, mam go 5 lat w toyocie. W lexie mam centra futura plus czy coś takiego dostałem go od szwagra był roczny i u mnie już chodzi 1,5 roku i dalej dobrze pali w duże mrozy. Jednak nie pamietam jakiej jest pojemnosci.
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: michal_5000 »

Centra Futura to bodajże najwyższa półka jeśli chodzi o koncern Exide - nie licząc ich linii AGM-ów.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: rsz1981/2 »

ja zakupiłem Fireball 74ah i póki co działa.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: GS300 MKII jaki akumulator

Post autor: Lex Luthor »

Jakie parametry powinien miec akumulator do GS1 MK1?? Tuaj podaja 70 Ah/640 A http://autosotua.com/akumulator/lexus/gs300.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości