Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
fipil
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2017, o 07:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: fipil »

Jakie są oznaczenia żarówek podświetlenia gniazda zapalniczki -żarówka którą wyjąłem jest z pomarańczowym kapturkiem w takim dużym szarym uchwycie, czy to się wyjmuje z tego ??
a drugą żarówkę jaką szukam, to podświetlenie popielniczki, niestety nie było poprzedniej więc nie wiem czego szukać
piktogram
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 12 paź 2015, o 06:30
Model Lexusa: Lexus IS 220d
Skąd:: Warszawa

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: piktogram »

A jeżeli chodzi o jakąś długowieczną żarówke H7, możecie polecić coś w tym zakresie?
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: Damiano2JZ »

Osram bądź Philips.. jedyne słuszne
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: tekro »

Rzeczywiście te dwie firmy mają dosyć dobrze rozwiniętą produkcję żarówek.

Np takie żarówki Longer Life EcoVision od Philips-a są około 4x bardziej żywotne od innych tego typu żarówek. A to oznacza, że przy sprawnie działającej instalacji elektrycznej i szczelnych lampach - a więc przy przyjających warunkach są w stanie wytrzymać nawet do 100 tys km.
Fakt, są one droższe od typowych H7, ale nie bez przyczyny. Temat żarówek jest dobrze opisywany na blogu Nocar - LINK.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, o 09:39 przez tekro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: gmiter »

Nie polecam od siebie żarówek BOSMA Xenonowych. Poprzednie wytrzymały rok, obecnie jedna po 3 miesiącach się wypala. Nie wiem czemu ale w lampie D2R IS300 żarówka Bosma daje inny kształt światła niż żarówka Toyoty czy Phillipsa..
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: XYZ »

Po prostu jest nieprecyzyjnie wykonana i żarnik nie świeci idealnie w punkcie ogniskowej reflektora, przez co światło nie rozchodzi się równomiernie tak jak w przypadku oryginalnej żarówki.
U mnie na chińskich żarówkach "no name" o barwie 6000K to była totalna porażka. Świeciły jakoś dziwnie, w jednym miejscu na drodze mocniej w innym słabiej i prawdopodobnie oślepiały, bo zdarzało się, że mrugali mi z przeciwka. Jednym słowem tragedia. Po zmianie na żarówki GE o barwie 10000K, widać dużą różnicę. Dają fizycznie mniej światła, bo barwa jest dużo zimniejsza, ale oświetlają drogę równomiernie i na dalszą odległość. Dobrze widoczna jest również linia odcięcia której praktycznie nie było przy chińczykach. Ale jeśli ktoś dużo jeździ w nocy to nie polecam takiej barwy, bo w deszcze w ogóle nie widać drogi. Niebieskie światło + deszcz + mokry asfalt + noc = czarna plama.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Post autor: madkiw »

Tak sobie oglądam, bawił się ktoś D2R od Morimoto? Coś takiego https://www.ebay.pl/itm/D2R-Morimoto-XB ... :rk:1:pf:0 na youtubie można pooglądać np. tu https://www.youtube.com/watch?v=6FUxi5dqHAE Wypadają całkiem całkiem jak za tą cenę. No ale wiadomo co innego oglądać a co innego przetestować na żywo. Myślałem o opcjii 5500K.
Mam w tej chwili oryginalne, około dwuletnie, Philipsy 4300K (GS300 mk2) i świeci to cokolwiek słabo, i tak kombinuję jak tu zrobić żeby jasniej było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości