[IS200] Świeci się kontrolka hamulca ręcznego

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
zombidzik
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 17:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świat
Kontakt:

Re: [IS200] Świeci się kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: zombidzik »

Mam problem ze świecąca się kontrolka ręcznego po pierwszym hamowaniu. Wymieniłem wszystkie żarówki stopu (obudowę trzeciego stopu mam ciągle zdjętą żeby mieć dostęp do żarówki) dolałem płynu prawie na max, czujnik ręcznego działa. Czytałem na zagranicznych forach że trzeba żarówkę kupic w ASO bo mają inną rezystancję i system wywala wtedy błąd. Czy ktoś kto miał taki problem wymienił żarówki na zwykłe pierwsze lepsze i problem zniknął? Co jeszcze może być przyczyną włączania się kontrolki?
zombidzik
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 17:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świat
Kontakt:

Re: [IS200] Świeci się kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: zombidzik »

Byłem dzisiaj w toyocie po żarówkę, przeszliśmy się z miłym panem na parking sprawdzić, ale niestety po pierwszym wciśnięciu hamulca zapala się kontrolka ręcznego. Planuje jeszcze wymienić cały płyn hamulcowy mimo że robiłem to już w zeszłym roku, ale tak to brak już mi pomysłów. Może ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
zombidzik
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 17:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świat
Kontakt:

Re: [IS200] Świeci się kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: zombidzik »

Dzięki za pomoc, ale już udało mi się naprawić problem. Chodzi o to że potrzebna jest żarówka W16W, u mnie była wsadzona W5W i ktoś wykręcił żarówkę od kontrolki dlatego nie świeciła się wczesniej. Także, jak ktoś będzie miał kiedyś podobny problem to w trzecim światłe stopu jest duża żarówka W16W na gniazdo T10. Szkoda że nawet w serwisie toyoty tego nie wiedzieli... Jak ktoś potrzebuje to mam teraz masę niepotrzebnych żarówek W5W:P
Awatar użytkownika
blazkoz
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018, o 16:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [IS200] Świeci się kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: blazkoz »

zombidzik pisze:Jak ktoś potrzebuje to mam teraz masę niepotrzebnych żarówek W5W:P
To na olx, a rozejdą się szybko :)
Pokonanie pierwszego zakrętu nigdy nie zapewni zwycięstwa, ale wiele wyścigów przegrywa się na pierwszym zakręcie - Garth Stein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości