[SC 400] Jaki akumulator?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: tomekb »

mozliwe chociasz taki duzy to byl w w124 300d moj brat w a8 ma 88 wiec podobnie auto zelektronika
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

A czy wejdzie aku o dłogości 280 mm? 2 centy dłuższy? Masz jakiś luz Ralfx na podstawie akumulatora?

Pozdro

Edit: 10-11-2010:

Akumulator został zakupiony. :) Padło na aku polskiej produkcji wytwarzany w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem firmy Craft(Chyba Niemcy to u nas produkują). Podobno pod względem jakości można go własnie porównać z naszą polską Centrą.
Parametry aku: 72Ah i 680A prądu rozruchowego. Wlazł bez problemu (ma wymiar na długości 278 mm) bo podstawa akumulatora, na której stoi w komorze silnika ma wymiary 175 mm x 300 mm więc jeszcze zostało troszkę miejsca. A powinna byc tam jakaś sruba mocująca aku do podstawy bo ja nic nie mam i sobie tak tam stoi bez mocowania?

Co zauważyłem. Kręci dużo żwawiej ale raz odpali do razu a raz musi zakręcić odrobinkę dłużej tak ok 2-3 sekundy. Na starym się to raczej nie działo, ale był bardzo słaby i stanowczo za mały... . Może rozrusznik pada czy co że tak kręci? A może te typy tak mają?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: Ralfx »

Ja mam mocowanie aku na takich dwóch bolcach długich. U Ciebie też powinno być chyba że ktoś zgubił :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

Takie dwie długie śruby z blachą przełożoną przez akumulator tak? No to chyba ktoś jednak to zgubił... Oj niedobrze...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: hydrant23 »

janasek i jak sprawuje się ten aku co kupiłeś ? zapewne będę się rozglądał za aku do swojej bryki ...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

Powiem Ci że problemow z rozruchem nie mam, ale z tgo co zauważyłem to jest lekko zawilgocony, prawdopodobnie przez kanalik przelewowy wydostaje się na zewnątrz elektrolit, ale dolewałem elektrolit pod korek, więc albo się gotuje, albo za dużo dolałem Raz mi się zeszłej zimy rozładował do zera ale auto stało przez miesiąc nie ruszane więc wydaje mi się że to jest normalne. Naładowałem go jest ok. Więc podsumowując uczucia mam mieszane :).

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: maniek_ls400 »

Ja polecam Centrę Futura 72Ah za dwie rzeczy: gwarancję 36m-cy (reklamowałem ponaddwuletni akumulator i dostałem zwrot pełnej kwoty - reklamacja uznana), oraz za assistance przy tej gwarancji - dwa razy korzystałem przyjeżdża firma starter i odpala auto (po drugim razie oddałem aku i jak napisałem wyżej dostałem kasę, za którą kupiłem koleją futurę).
Co do nowych akumulatorów - ZAWSZE należy sprawdzić jakie ma napięcie i przed pierwszym podłączeniem do auta doładować - stojąc na półce nawet jak jest mega świeży aku traci swoje właściwości - mój odbierany z hurtowni aku (2 miesiące od daty produkcji) miał 10,7V. Dostał ładowanie z prostownika i teraz trzyma elegancko a odpalanie jest bezproblemowe.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: hydrant23 »

trochę poszukałem opinii o centrze i niestety optymistycznie się na nią nie zapatruję mimo tej gwarancji i assistance , chyba sobie sprawię jakiś prostownik i może się uda odratować stary toyotowski aku (6-letni), a jeśli nie to będę wtedy myślał nad nowym
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

Ja nie mam Centry, mam aku też polski ale firmy Craft produkowany w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym. W SAROSIE twierdzli że nie mają z nim problemów...

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC 400] Jaki akumulator?

Post autor: michal_5000 »

hydrant23 pisze:trochę poszukałem opinii o centrze i niestety optymistycznie się na nią nie zapatruję mimo tej gwarancji i assistance , chyba sobie sprawię jakiś prostownik i może się uda odratować stary toyotowski aku (6-letni), a jeśli nie to będę wtedy myślał nad nowym
Akumulatory to temat-rzeka... Musiałem trochę go rozpoznać, kiedy posiadałem V8 nielubianej przez niektórych marki - bo tam zapotrzebowanie na prąd było masakryczne. :mrgreen:

Akurat Centra Futura, czyli topowa (nie licząc akumulatorów w technologii AGM) linia Exide - to wg mnie do większości aut optymalny wybór. Z różnych źródeł dochodzą mnie głosy, że trzyma stały, wysoki poziom parametrów. A cena przy tym nie odstrasza.

Osobiście do BMW zdecydowałem się na AGM-a, ale to ze względu na inne wymagania (inna jest też cena, bo dałem prawie tysiaka). Do Lexusa (jak już kupię ;) ) wrzucę już bez szukania Centrę Futurę, jeśli tylko występuje w potrzebnym rozmiarze.

Jak ktoś bardziej zainteresowany, to tutaj jest dość obszerny post, gdzie opisałem swoje doświadczenia. :geek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości