Fallow me Home

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Fallow me Home

Post autor: noangels »

Mam zgryza nad takim modem. Ja wymyśliłem dwie opcje:
a) przy otwieraniu drzwi centralnym i to pilotem oraz kluczykiem zapalają się swiatła mijania na około 60s jak je podtrzymamy przez przekręcenie włacznika to nie zgasną oraz przy zamykaniu taka sama opcja.
b) otwieranie takie samo ale opcja wysiadania, zapalenie przy otwarciu drzwi kierowcy na czas zaprogramowany. Jak bedziemy mieli zapalone to nic sie nie zmieni ale jak zgasimy to sie zapala po otwarciu i zgasna po czasie.
c) do wymyślenia...

ps. wszystkie opcje działają o zmroku. Ja nie mam czujnika zmierzchu więc musze sobie go zrobić, ale kto ma to łatwiej.

Mod nie jest taki drogi przekaźnik czasowy to koszt 90 zł jak chcemy mały i zasilany 12V oraz przekaźniki 12 około 4 sztuk. Myśle ze 100zł powinno starczyć. Jak tylko znajdę idealną opcje zaczynam zabawę:) Czekam na pomoc i wskazówki.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: stachulex »

jak zapodasz moda u siebie to ja jestem nastepny w kolejce.mam czujnik zmierzchu :dance3:
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: noangels »

Spoko. U Ciebie to najpierw spryska zamontujemy:) Zastanawiam sie nawet o wsadzeniu sterownika Siemensa do auta a to już daje bardzo duże pole do popisu. Jeden sterownik i by ogarnął fallow me home i spryski. Ale koszt jakies 400 zł. I wymiary 100x100x60mm ale wagowo leciutki i zasilany 12V wiec gitara.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: carinus »

Ja bym to widział jako lampa diodowa w spodniej części lusterka wstecznego podłączona tylko do zasilania oswietlenia stacyjki.Bez dodatkowej elektroniki i chyba lepiej doświetli dojście do samochodu.Ostatnio widziałem zamontowany przycisk start/stop zamiast tradycyjnej stacyjki.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: janasek »

noangel, bardzo mi się to również podoba, taki mod w SC by dobrze wyglądał... :dance3: I też mam czujnik zmierzchu... ale nie wiem czy coś właśnie nie pada. :angry:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: Ralfx »

A nie prościej jak w Volvo w pilocie rozwiązanie? Osobny przycisk na oświetlnie - klikasz i Ci sie zapalają mijania i wnętrze jak opisałe, a po jakims czasie gasną. Moim zdnaiem nie jest to żadna niewygoda a i czujniki zmierzchu stają sie zbędne.
Mnie by np. bolało gdyby w nocy po każdym zamknięciu auta sie światła paliły przez 60sek kiedy ja chce żeby natychmiast auto stało sie nie widoczne.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: IgoR_KilleR »

Ralfx pisze: Mnie by np. bolało gdyby w nocy po każdym zamknięciu auta sie światła paliły przez 60sek kiedy ja chce żeby natychmiast auto stało sie nie widoczne.
No raczej.
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: Fallow me Home

Post autor: noangels »

Podświetlenie w lusterkach fajna opcja. Także Ralfx Twoja opcja jest fajna, ale musze się zorientować czy mam w pilocie 2 kanały czy tylko jeden. Chociaż można kupić centralkę z drugim pilotem i mieć dwa piloty i wtedy można także zrobić otwieranie bagaznika na pilota. Nie wiem czy jak by były dobrze dobrane lifty to po odskoczeniu podniósł by sie sam? Można także zrobić przycisk wyłącznia funkcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości