Gdzie szukać dołożonego układu? (IS200 mk1)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emko
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2017, o 08:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: waw
Kontakt:

Gdzie szukać dołożonego układu? (IS200 mk1)

Post autor: emko »

Cześć,

prosiłbym o podpowiedź, gdzież to instalator (lub poprzedni właściciel) mógł upchnąć automatyczny wącznik świateł dziennych. Przestało toto działać i teraz próbuję dojść, gdzie ów moduł siedzi.

Na razie przepatrzyłem co przystępniejsze miejsca:
- puszkę z bezpiecznikami pod maską (przy akumulatorze)
- jakąś dużą puszkę z elektryką, też pod maską (obok wlewu płynu do spryskiwaczy)
- kable widoczne po zdjęciu schowka po stronie pasażera
- kable poupychane w kanale środkowym, po zdjęciu mieszka dźwigni zmiany biegów

W/g instrukcji powinny dochodzić do niego: masa, zasilanie 12V po stacyjce, przewody świateł drogwych, przewód świateł pozycyjnych. No i teraz zagadka (przynajmniej dla mnie) gdzie instalator postanowił ukryć sterujące pudełeczko. O, dokładnie to pudełeczko: https://bartsoft.pl/swiatla-dzienne-zam ... -p-12.html

Podpowiedzi i sugestie mile widziane; chciałbym uniknąć niepotrzebnego rozbebeszania... Auto jak w temacie: IS200 mk1, polift.
eryx
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2015, o 08:43
Model Lexusa: is300 sc
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Gdzie szukać dołożonego układu? (IS200 mk1)

Post autor: eryx »

Jak ja się w to bawiłem zastanawiałem się nad dwoma miejscami. Pod maska po stronie pasażera blisko szyby jest puszka z przekaźnikami. Według mnie lepsze rozwiązanie bo możesz wykorzystać przekaźnik samochodu do sterowania dużym prądem. Druga opcja schowanie gdzieś pod kierownicą.
Edit. Z drugiej strony jak nie chcesz pruć samochodu to zamontuj drugie urządzenie tam gdzie ci wygodniej.
Chociaż nie wiem czy ta puszka jest w tym samym miejscu co w mojej 300.
Neutrino

Re: Gdzie szukać dołożonego układu? (IS200 mk1)

Post autor: Neutrino »

U mnie w IS200 jest automatyczny zmierzchowy włącznik świateł....wystarczy czujnik, który jest pod szybą zakleić taśmą i zawsze będziesz miał włączone światła. Być może tak też było u Ciebie ale się taśma odkleiła :-P
Awatar użytkownika
emko
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2017, o 08:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: Gdzie szukać dołożonego układu? (IS200 mk1)

Post autor: emko »

eryx pisze:Druga opcja schowanie gdzieś pod kierownicą.
Słuszna uwaga. Zajrzałem. Sporo ciekawych rzeczy. Znalazłem moduł od czujników parkowania (też dokładany), ale niestety głównego podejrzanego dalej brak.
eryx pisze:Z drugiej strony jak nie chcesz pruć samochodu to zamontuj drugie urządzenie tam gdzie ci wygodniej.
Owszem, można. Ale wtedy by mnie gryzło posiadanie padniętego truchła "gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie".
Neutrino pisze:U mnie w IS200 jest automatyczny zmierzchowy włącznik świateł....wystarczy czujnik, który jest pod szybą zakleić taśmą i zawsze będziesz miał włączone światła. Być może tak też było u Ciebie ale się taśma odkleiła :-P
Dokładnie takie było moje pierwsze "solution" opisanego problemu :D. Jeździ się na światłach mijania, ale przynajmniej same gasną przy wysiadaniu z auta. No ale chcę mieć zrobione jak należy (albo przynajmniej jak było wcześniej). Następna wizyta warsztatowa będzie z dodatkowym zleceniem znalezienia tego małego ustrojstwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości