Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Speq77
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS 300h FS
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: Speq77 »

Witam posiadam lexusa IS 300h fs.

Mianowicie po wyłączeniu pojazdu pojazd nie zapamiętuje od jakiegoś czasu ostatnich ustawień nawiewu i klimatyzacji. Nawiew wraz z panelem wyświetlającym temperaturę , moc i miejsce gdzie ma wiać włącza się po około 30 sec. Czy jest to spowodowane jakąś awarią? A może mam coś przestawione w komputerze ? Pozdrawiam serdecznie.
Speq77
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS 300h FS
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: Speq77 »

podbijam post. Nikt nigdy nie miał takich problemów w nowych modelach lexusa? Co to może być ?
marcepan32
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2021, o 22:22
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: marcepan32 »

Mam ten problem .Is 200t . Jak Rozwiązałeś problem?
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: simoneus »

UWAGA... Ja z własnego doświadczenia.
Mam LS600H - wymieniałem filtr kabinowy, oczywiście bez instrukcji, bo po co :) przecież to musi być proste jak w innych autach. W schowku znalazłem klapkę i na siłę podniosłem obudowę filtra, coś tam strzeliło. Wymieniłem wkładkę, ale obudowa już luźno się podnosiła.
I po pewnym czasie zauważyłem, że jak odpalam samochód to po chwili konsola nawiewów przechodzi na OFF. Po naciśnięciu AUTO wszystko "niby" działa. I wtedy zacząłem zgłębiać temat wymiany filtra kabinowego - źle zrobiłem - trzeba było nacisnąć obieg wewnętrzny, żeby obudowa się podniosła.
Wiedziałem już że coś popsułem, ale na szczęście wyskoczyło cięgno w napędzie klapy. Trzeba było zdemontować schowek. Po założeniu cięgna na swoje miejsce wszystko wróciło do normy.
Sprawdźcie, czy możecie podnosić obudowę filtra przełączając między obiegiem wewnętrznym a zewnętrznym. Jeżeli nie, to macie to samo co u mnie było.
DariuszDD
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2023, o 21:44
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: DariuszDD »

Cześć. Udało się coś z tą klimatyzacja-mam to samo w is300h?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości