Lexus RX 400h tempomat

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Apropo podpięcia wtyczki, to czy poduszkę muszę zupełnie odłączać żeby dostać się do tej wtyczki a co za tym idzie odłączać akumulator, czy wystarczy tylko zdjąć tą klapkę?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: sandr »

MarioMario pisze:Więc na czym może polegać problem skoro tempomat mogę włączyć ale nie mogę aktywować . Czy problem manetki, która jest ponoć piętą achillesową RX400h?
Przyczyna może być inna, np. wadliwy czujnik pedału hamulca lub przepalona żarówka świateł stop (w GS MKII przepaliła mi się jedna żaróweczka listwy "stop" i tempomat podobnie jak u Ciebie wyświetlał "CRUISE" ale nie działał).
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Jeśli chodzi o manetkę tempomatu, to żeby się dostać do jej kostki trzeba zupełnie zdjąć poduszkę a co za tym idzie odłączyć akumulator czy wystarczy zdjąć zaślepkę z boku kierownicy?
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Obadałem manetkę miernikiem i działa ponieważ w każdym położeniu przepuszcza inny prąd, jednak pojawił się kolejny problem żeby dostać się do manetki musiałem odkręcić poduszkę ale jej nie odpinałem, praktycznie niczego przy nie j nie tykałem jednak od tego momentu zapala mi się w trakcie jazdy kontrolka od poduszki.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

wszystkie żarówki mam sprawne, jeżeli chodzi o czujnik to wydaje mi sie że chyba też jest sprawny bo inaczej by się stop nie zapalał
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Manetkę kupiłem nową, zamontowałem, przejechałem się i działa, niestety następnego dnia już nie działała, ręce mi opadły, nie ma żadnych błędów, wszystkie czujniki i żarówki sprawne. Jeżeli byłoby coś uwalone w instalacji do by nie zadziałała wcale, a jednak przez chwilę tempomat działał. Pomóżcie
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Tempomat zadziałał, powód był tajemniczy - w innym wątku pytałem o tajemniczy przycisk, który mam przy zapalniczce. Okazało się że przycisk służy do wyłączania świateł pozycyjnych (xenonów), gdy przełącznik świateł ustawiony jest na AUTO. Gdy go włączyłem tempomat zaczął działać. Jest to dziwne bo działa nawet jeżeli światła są wyłączone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości