Aktywacja czujnika TPMS

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: Andmat »

Mam ten sam problem z czujnikami z Aliexpress . Kupiłem 4 szt. i niestety żaden nie jest wykrywany przez dostępne u wulkanizatora urządzenia do programowania. Próbowałem też dopisać ich numery do komputera i pomimo że są wpisane i tak nie komunikują się z komputerem w aucie
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: wuju »

Jeżeli działają, to po wklejaniu numerów powinno je widzieć.
Ori Lexus /toyota czujniki?
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: wuju »

Jeżeli nie wpiszesz numerów czujników do kompa to możesz sobie je przystawiać do wszystkiego a i tak nie będą działać.
Nie bardzo wiem o jakim wzbudzaniu mówicie, ja po zakupie czujników, wymianie baterii nic nie wzbudzałem.
Odpaliłem kompa wklepałem numery do systemu w aucie i działają od 2 lat.
matraqueur
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2018, o 17:40
Model Lexusa: Lexus nx 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: matraqueur »

Czy ktoś zna koszt wpisania takich numerów czujników do kompa? Mam nowe czujniki z serwisu lexusa i nie działają. Czy to musi zrobić serwis Lexusa czy znacie jakiego fachowca którego można polecić w warszawie i okolicach? Mam lexus nx 300 co prawda, ale podpisanam się pod temat ponieważ mój problem jest chyba z tym związany...
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: thrix »

Niedługo zmieniam pierwszy raz w moim IS opony prawie 8 letnie. Były to fabrycznie dostarczone opony z TPMS i od tamtej pory nigdy nie zmieniałem opon czy czujników, tylko rotarcja kół była.


Czy przy rotacji kół trzeba też coś przestawiać w kompie? Czy lokalizacja czujnika nie ma znaczenia jak jest już dodany do kompa? Czujniki mam amerykanskie, czy zwykle zmieniacze opon moga na tej czestotliwosci tez dodawac?
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: Andmat »

U mnie (NX300h z 2019) niestety nie ma możliwości zmiany . Koła przełożone z zimowych na letnie (sam wbijałem przez CARISTA numery czujników zakupionych u wulkanizatora na zimówkach) Teraz po przełożeniu z powrotem na letnie oryginalne koła z oryginalnymi czujnikami w menu, nie mogę ich zmienić. Trochę to lipa jak nie wiem co. Bo wygląda na to że bez ich ponownego dopisania przez OBD nie będą działały. Cały czas świeci się kontrolka i nie ma możliwości jej skasowania. Bez dostępu do kompa wygląda na to że tylko serwis może to zrobić.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: _3rd »

Andmat pisze:U mnie (NX300h z 2019) niestety nie ma możliwości zmiany . Koła przełożone z zimowych na letnie (sam wbijałem przez CARISTA numery czujników zakupionych u wulkanizatora na zimówkach) Teraz po przełożeniu z powrotem na letnie oryginalne koła z oryginalnymi czujnikami w menu, nie mogę ich zmienić. Trochę to lipa jak nie wiem co. Bo wygląda na to że bez ich ponownego dopisania przez OBD nie będą działały. Cały czas świeci się kontrolka i nie ma możliwości jej skasowania. Bez dostępu do kompa wygląda na to że tylko serwis może to zrobić.
Zgadza się, IS MK3 również obsługuje tylko jeden zestaw czujników. Po prostu za każdym razem jak zmieniam koła, zmieniam również ID sensorów przez Caristę.
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: Andmat »

Lipa jednym słowem. Carista płatna niestety. Teraz trzeba wydać 4 dychy żeby zmienić czujniki :)
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: daniel1978 »

Pierdoly Panowie piszecie, jeżeli czujniki były już wkodowane na 2nd, to przełącza się je w nx trzykrotnym nacisnienciem przycisku tpms, a w is jest przycisk nad nogami kierowcy i też naciska się go 3 krotnie.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Aktywacja czujnika TPMS

Post autor: _3rd »

daniel1978 pisze:Pierdoly Panowie piszecie, jeżeli czujniki były już wkodowane na 2nd, to przełącza się je w nx trzykrotnym nacisnienciem przycisku tpms, a w is jest przycisk nad nogami kierowcy i też naciska się go 3 krotnie.
Niestety w IS nie ma opcji dopisania drugiego zestawu podczas kodowania (przynajmniej w Carista, nie sprawdzałem innym narzędziem) - pokazuje się tylko główny zestaw i to jego edytuje przy każdej zmianie kół.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości