GS 300 MK2 97r Techstream

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
zibi321
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2019, o 10:39
Model Lexusa: GS 300 MK2
Skąd:: Monachium
Kontakt:

GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: zibi321 »

Witam serdecznie Panowie i Panie :)

Mam taki problem z którym walczę już od miesiąca. Mianowicie zakupiłem sobie mini vci wraz z oprogramowaniem na ebay. Wszystko fajnie urządzenie działa i komputer je widzi. Niestety robiąc według wielu poradników na internecie i pobierając dziesiątki różnych wersji oprogramowania nie mogę połączyć się z samochodem. Instalacja wygląda prawidłowo jak na każdym poradniku lecz po zainstalowaniu pliku MVCI Driver for Toyota nie pokazuje mi się ikona Xhorse lub MVCI Firmware. Nie wiem po co ona ale myślę że jest to przyczyna dlaczego nie mogę się połączyć. Miał ktoś taki problem?

Lexus GS 300 mk2 97 rok pierwsza rejestracja w 2000r.
komputer:
dell
windows 10 x64
intel i3
8gb ram

proszę o pomoc muszę szybko sprawdzić błąd abs a w okolicy nikt nie ma do tego kompa a aso ma ceny z kosmosu tutaj (100 euro za podłączenie)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: dS »

Użyj Windowsa XP z ServicePack3. Nie musi być zainstalowany bezpośrednio na kompie , może to być maszyna wirtualna np Virtual Box'a. Techstream niestety ciężko zmusić do działania pod Win7 i nowszymi.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: Miłosz »

Chodzi na każdym windowsie, stawiałem paręnaście razy na różnych wersjach i nigdy problemów nie miałem.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: q3_ »

Nie chodzi tak wprost na systemach 64 bitowych. Przy instalacji na systemie 64 bitowym trzeba się trochę nakombinować. Opisy są w internetach.

Q3
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: dS »

Pytanie co za kabel masz i w jakiej wersji bo to może robić sporą różnice. Ja swój kabel mam już kilka ładnych lat więc zapewne jest to jakaś starsza konstrukcja/rewizja więc w nowszych systemach może być problem ze sterownikami. System niby wykrywa kabel i instaluje sterowniki ale techstream albo nie widzi w ogóle kabla albo widzi ale nie łączy z autem. Natomiast na XP wszystko hula bez problemu, a sprawdzałem pewnie z 10 różnych wersji Techstreama, od 7 do 12.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: Miłosz »

Stawiałem zdalnie nie raz techstrema różnym ludziom z różnymi interfejsami różnymi widowsami* i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Dwa razy zdarzyło się że nie zadziałało. Pierwszy raz u mnie, bo interfejs był walnięy, oraz dla jakiegoś kolegi, który też musiał swój zareklamować, po wymianie na nowy poszło.

*od Xp po win10 od 32 do 64bit.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

GS 300 MK2 97r Techstream

Post autor: q3_ »

A ja miałem problem z Windows 7 64 bit. Odpuściłem walkę z tym bo przypomniało mi się że mam stary komputer z xp 32 bit na którym wszystko poszło gładko.

Q3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości