IS250 - działają kierunkowskazy awaryjne, a lewo/prawo nie

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
imgregg
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2019, o 15:37
Model Lexusa: IS250 Elegance 2006r
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

IS250 - działają kierunkowskazy awaryjne, a lewo/prawo nie

Post autor: imgregg »

Witam wszystkich forumowiczów!

Dwa tygodnie temu sprowadziłem Lexusa IS250 2006r wersja elegance z Niemiec. Auto sprawdzone przez znajomego i wiedziałem, że ma małe kruczki, których poprawa to miał być bezpiecznik :biggrin2:

Wiec jak możecie się już domyślić tak nie jest. Największym problemem tak jak zapisałem w temacie jest to że kierunkowskazy (używając wajchy przy kierownicy) nie reagują w ogóle. Natomiast awaryjne działają. Na wstępie też dodam, że nie działają jeszcze czujniki parkowania oraz cały środkowy panel (poniżej radia przyciski) też się nie świecą.

Pierwsze co zrobiłem, jak sugerowane było przy kupnie, sprawdzanie bezpieczników, książka do ręki i jedziemy. Sprawdziłem wszystkie małe bezpieczniki (7.5-25) w 4 różnych miejsca, 2 we wnętrzu po stronie kierowcy i pasażera oraz pod maską, obok akumulatora i po drugiej stronie tak w środku mniej więcej. 2 godziny męki i znalazłem jeden niebieski nie działał, już nie pamiętam za co odpowiadał ale na pewno nie były to kierunki.

Zgłębiając wiedzę jak to jest zrobione dowiedziałem się że kierunkowskazy awaryjne mają zupełnie inne źródło niż wajcha. Więc pomyślałem że ten przekaźnik nie działa i zamówiłem z allegro coś takiego
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-mo ... YjJhYzU%3D

Przyszło dzisiaj, wymieniłem no i okazuje się że niestety nie jest to problemem.

Stąd pytanie do Was, czy ktoś może wie, co jeszcze mogę sprawdzić oraz czy to że nie działają czujniki parkowania oraz to podświetlanie może mieć z tym coś wspólnego.

Jeżeli macie może pytania o jakieś szczegóły odnośnie samochodu, bardzo chętnie je podam :)

Bardzo proszę o jakieś sugestie czy opinie w tym temacie
pawiugp
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2014, o 13:28
Model Lexusa: is 250
Skąd:: KLI
Kontakt:

Re: IS250 - działają kierunkowskazy awaryjne, a lewo/prawo n

Post autor: pawiugp »

Cześć.
A wajcha sprawna?
imgregg
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2019, o 15:37
Model Lexusa: IS250 Elegance 2006r
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS250 - działają kierunkowskazy awaryjne, a lewo/prawo n

Post autor: imgregg »

Cześć ! Aby to sprawdzić zakupiłem cały panel z wajchami w granicach 120zł dla porównania. Oddałem to w ręce mechanika i okazało się, że był wpięty jakiś moduł który po prostu sprawiał że elektryka świrowała i nie łapała sygnału od wajchy. Sprawa przynajmniej dziwna. Prawdopodobnie poprzedni właściciel coś kombinował ponieważ w aucie też było urządzenie androidowe, które już wymontowałem.

Kierunki teraz normalnie działają :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości