PROBLEM z AFS

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: Kozio_1986 »

Sprawdziłeś pod kompem, że czujnik OK, czy tylko looknąłeś na cięgna? Ja miałem wszystkie cięgna zdrowe, a elektronika okazała się padnięta.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: DawGad »

Kozio_1986 pisze:Sprawdziłeś pod kompem, że czujnik OK, czy tylko looknąłeś na cięgna? Ja miałem wszystkie cięgna zdrowe, a elektronika okazała się padnięta.
Chodzi o podłączenie samochodu pod diagnostykę komputerową...
Obrazek
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: Keepmovin »

Panowie/scotti,

z AFSem problem jest zasadniczo zazwyczaj ten sam - przegnite styki/kabelki od czujnika i/lub niedzialajace/zerwane ciegna przy wachaczach.
Nawet jezeli z "zewnatrz" jak sprawdzacie pod autem wszystko wyglada cacy, to czujnik w srodku najprawdopodobnie jest zgnity. Mozna go wymontowac i otworzyc i sprawdzic, jezeli bedzie dobry to nic zlego mu sie nie stanie jak zostanie przeczyszczony i odpowiednio zaizolowany.

Przechodzilem przez to samo, kiedy reflektory mogly dzialac ok nawet i tygodniami, wystarczyl wyboj ktory zachwial stykiem, potem drugi ktory znow sprawil ze stykalo i nie da sie tak spokojnie zyc + dodajmy do tego wode i odpowiedz sama sie nasuwa :)

Po wymianie na uzywany sprawny w ladnym stanie (mozna kupic tez zamienniki z chin, gdyz jest to "zwykly" potencjometr, gdzies tam nawet mialem jakies aukcje/nazwy zapisane, jest to ogolnie do odnalezienia wyszukujac w sieci), przeczyszczeniu wszystkiego i zaizolowaniu nie mialem zadnych problemow od dlugiego czasu juz.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: Keepmovin »

Pisz do Rikkiego albo do Ariela z projekt 86
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: DawGad »

Keepmovin pisze:Panowie/scotti,

z AFSem problem jest zasadniczo zazwyczaj ten sam - przegnite styki/kabelki od czujnika i/lub niedzialajace/zerwane ciegna przy wachaczach.
Nawet jezeli z "zewnatrz" jak sprawdzacie pod autem wszystko wyglada cacy, to czujnik w srodku najprawdopodobnie jest zgnity. Mozna go wymontowac i otworzyc i sprawdzic, jezeli bedzie dobry to nic zlego mu sie nie stanie jak zostanie przeczyszczony i odpowiednio zaizolowany.

Przechodzilem przez to samo, kiedy reflektory mogly dzialac ok nawet i tygodniami, wystarczyl wyboj ktory zachwial stykiem, potem drugi ktory znow sprawil ze stykalo i nie da sie tak spokojnie zyc + dodajmy do tego wode i odpowiedz sama sie nasuwa :)

Po wymianie na uzywany sprawny w ladnym stanie (mozna kupic tez zamienniki z chin, gdyz jest to "zwykly" potencjometr, gdzies tam nawet mialem jakies aukcje/nazwy zapisane, jest to ogolnie do odnalezienia wyszukujac w sieci), przeczyszczeniu wszystkiego i zaizolowaniu nie mialem zadnych problemow od dlugiego czasu juz.
Mojego GS-a dopadła również ta bolączka, na desce mruga AFS OFF, po podłączeniu do techstream wyrzuca błąd B2416 height control sensor. Sprawdziłem cięgna i są całe. Może jakaś wilgoć w samych czujnikach ostatnio cały czas pada, będę musiał to sprawdzić, może macie jeszcze jakieś sugestie??
Obrazek
Awatar użytkownika
szwed
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:45
Model Lexusa: RX 450h F
Skąd:: Skåne
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: szwed »

Miałem podobnie w RX jak zaczęło padać to mrugał AFS czasami mu przechodziło ale za jakiś czas znowu to samo i przy mruganiu nie działały skrętne lampy i odpowiednio nie poziomował ich.
W moim przypadku było również urwane cięgno zamówiłem na ebay
D84FF65F-C14B-4C1F-BDC3-3DD35055DF4F.jpeg
D84FF65F-C14B-4C1F-BDC3-3DD35055DF4F.jpeg (42.3 KiB) Przejrzano 4755 razy
Ale po wymianie nadal mrugał po deszczu.
Więc obstawiam ze to były te styki pordzewiałe jak pisze kolega wyżej. :)

Auto już sprzedałem więc więcej pomóc nie mogę.

Ale może to się przyda?!
7F636C54-E1C8-4A75-AB0F-72FA67157BCE.jpeg
7F636C54-E1C8-4A75-AB0F-72FA67157BCE.jpeg (38.41 KiB) Przejrzano 4755 razy
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: PROBLEM z AFS

Post autor: muzz »

DawGad pisze:
Mojego GS-a dopadła również ta bolączka, na desce mruga AFS OFF, po podłączeniu do techstream wyrzuca błąd B2416 height control sensor. Sprawdziłem cięgna i są całe. Może jakaś wilgoć w samych czujnikach ostatnio cały czas pada, będę musiał to sprawdzić, może macie jeszcze jakieś sugestie??
Możliwe, że w środku już zardzewiała elektronika/potencjometr...
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

PROBLEM z AFS

Post autor: DawGad »

U mnie problem zażegnany. Docelowo czujnik z przodu do wymiany. Okazało się po zdemontowaniu czujnika że jeden z trzech pinów się odłamał. Doraźnie dolutowałem trzeci pin ale konieczne było rozcięcie plastiku od gniazda w czujniku. Teraz szukam takiego czujnika. Ten który jest zabudowany, w swojej konstrukcji jest nie rozbieralny.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości