Rozladowany akumulator rx 400h

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Marco108
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2019, o 01:32
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Słupsk
Kontakt:

Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Marco108 »

Witam wszystkich serdecznie. Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem RX 400h. Kupiłem auto na aukcji i ono stało około 2-3 miesięcy nieużywane i jest rozladowany całkowicie akumulator. Co powinno się zrobić w takiej sytuacji, oczywiście po za naladowaniem bądź kupieniem nowego akumulatora?
Będę też wdzięczny za podpowiedź gdzie znajduje się akumulator. Auto jeszcze do mnie nie dojechalo więc nie mogę sprawdzić sam gdzie jest zamontowany akumulator.
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: carinus »

Ryzykant z Ciebie,kupiłeś auto i nawet nie wiesz czy jeździ.Jak otworzysz maskę to z lewej strony przy lampie znajdziesz mały akumulatorek.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Gregor0388 »

Ciekawe w jakim stanie jest bateria trakcyjna, skoro auto tyle stało a jak wiadomo lub z tego co widać nie wiadomo to jej nie służy.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: pawelwdowczyk »

Przy całkowicie rozładowanym akumulatorze (tym pod maską) nie uruchomisz samochodu. Musisz przynajmniej trochę podnieść jego napięcie.
Druga sprawa to po rozładowaniu lub odpięciu tego akumulatora nie będą Ci działały przyciski sterowania szybami pasażerów w drzwiach kierowcy, pamięć foteli, klapa bagażnika - wszystko to musisz "zaprogramować" otwierając i zamykając każdą z tych rzeczy.
Gdzieś tu na forum ktoś opisywał co zrobić po zmianie akumulatora.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: panPrzemek »

Oooł, u mnie jak samochód postał 2 do 3 tygodnie przy 10 letniej bateri zaczęły się problemy i musiałem w sumie wymienić baterie. Także też jak kolega wyżej mam obawy co do bateri w Twoim nowym samochodzie
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: carinus »

Zależy w jakim stopniu były naładowane baterie trakcyjne przed unieruchomieniem samochodu.Brak prądu w trakcyjnych nie pozwoli na odpalenie silnika,nawet jak aku damy nowy,coś musi zakręcić silnikiem.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Gregor0388 »

Dokładnie tak Carinus. Także nie ma co panikowac nad małym akumulatorem bo to ani koszt ani problem. Martwił bym się o baterią trakcyjna i jakimi błędami komp z auta zareaguje.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: pawelwdowczyk »

Tak, rozładowany mały akumulator to nie problem ale można się przestraszyć że nic nie działa ;). Co do uruchamiania to jak jest za niskie napięcie na tym małym to nie uzyskasz "Ready" po przekręceniu kluczyka, nawet jak nie jest rozładowany trakcyjny. Swój kupiłem z padniętym akumulatorkiem i przerabiałem ten temat kilka razy.
Marco108
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2019, o 01:32
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Słupsk
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Marco108 »

:szok:
Trochę mnie wystraszyliscie. To że trzeba naładować mały akumulator to oczywista sprawa. Co zrobić jeśli baterie trakcyjne beda rozladowane do 0? Czy auto odpali z małego akumulatora?
Wyczytałem gdzieś że należy zrobić reset po takim rozladowaniu baterii.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rozladowany akumulator rx 400h

Post autor: Gregor0388 »

Mogłeś pisać że chcesz kupić sprzedał bym Ci swojego po remoncie :) teraz jest jak nowy tylko nie przewidziałem że rodzina się powiększy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości