IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Voofy
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 21:11
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Post autor: Voofy »

Witam wszystkich.
Przy aktualnych warunkach atmosferycznych pierwszy raz od roku posiadania (IS250 2008r automat) chciałem zobaczyć jak będzie działać autko w trybie SNOW.
No niestety nic się nie stało. nie zapaliła się żadna kontrolka i nie poczułem żadnej różnicy w jeździe.
Do tego na trybie sport też nie świeci się żadna kontrolka ani nie widać różnicy, bo z tego co czytałem, to powinien zrzucać bieg?
Więc moje pytanko Do posiadaczy Lexusa IS 250 czy wam zapalają się jakieś kontrolki? czy czujecie różnice i jeśli tak to jakie?
Do tego drugie pytanie. Od razu nasuwa się myśl, może jest jakaś żarówka / kontrolka przepalona i dlatego tego nie widzę? istnieje jakiś test kontrolek? np w BMW jest i wszystkie lampeczki można sprawdzić.
To samo niestety mam po naciśnięciu przycisku obok, czyli wyłączenie kontroli trakcji? też powinna się świecić jakaś kontrolka czy coś.
Czy nie które wersje mają te przyciski a nie mają tego w wyposażeniu ? :D
z tego forum z innego tematu podwędziłem fotkę:
Obrazek
z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Post autor: Fifkers »

IS250 jechałem na razie tylko raz, ale powiem Ci tyle, że te tryby zmieniają reakcje przepustnicy na pedał gazu. W trybie sport pedał jest bardziej czuły, a na snow samochód sprawia wrażenie strasznego muła, bo naciskasz gaz, a on ledwo jedzie. Przydatne na śliskim, bo możesz bardzo dokładnie dozować gaz i nie zerwiesz przyczepności.
Co do kontrolek to nie wiem czy powinny się świecić. Na pewno wyłączenie kontroli trakcji powinno się świecić.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Voofy
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 21:11
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Post autor: Voofy »

Tylko na zegarach nie świeci się żadna kontrolka sygnalizująca, że tryb SNOW lub POWER jest włączony, tak jak np po włączeniu tempomatu świeci się kontrolka CRUISE
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Post autor: AGI »

Ja mam ci orawda GS ale u mnie gdy nacisne snów to kontrolka się zapala. Ponadto czuć różnice w kwestii dozowania mocy na koła, auto jest łagodniejsze i z tego ci czytałem startuje z drugiego biegu. Sprawdź bezpieczniki albo id razu kup mini vci, zakup zwróci Ci się wcześniej niż myślisz

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS 250 Tryby ECT POWER SNOW kontrolki

Post autor: ArtIS »

Tryb sport włącza się jedynie przesunięciem dzwigni automatu w lewo. Wówczas na zegarach podświetli się S.

Co do trakcji/snow/Power zacznij od wyjęcia tych przycisków i sprawdzenia czy kostki są podłączone :)

Dla każdego z nich jest kontrolka na zegarach. Jak je wyjąc znajdziesz w wątku o ich podświetlenie, którego jestem autorem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości